Sportowa Gmina 2017W Warszawie w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego odbyła się (25.10) XVII edycja Gali Sportowa Polska 2017. Podczas tej uroczystości wyróżnienie „Sportowa Gmina” otrzymała Gmina Zgorzelec a w imieniu Wójta Gminy Zgorzelec Piotra Machaja wyróżnienie odebrała Sekretarz Gminy Zgorzelec Anna Demuth-Majda.

 

 

 


Omawiane wyróżnienie przyznawane jest samorządom, które umiejętnie łączą budowę nowoczesnych obiektów sportowych z programem rozwoju sportu i rekreacji w regionie i które nie poprzestają na budowie omawianych obiektów ale starają się również zapewnić swoim mieszkańcom jak najszerszą ofertę sportowo-rekreacyjną. Kapituła doceniła w szczególności starania gmin które organizują imprezy nie tylko o charakterze lokalnym, lecz także powiatowym, regionalnym czy ogólnopolskim stając się jednocześnie Centrum sportowo-rekreacyjnym w regionie.
Wśród laureatów plebiscytu znajdują się zarówno duże aglomeracje miejskie z imponującą bazą sportową jak i mniejsze Miasta i Gminy Wiejskie, które na skalę swoich możliwości finansowych realizują program rozwoju infrastruktury sportowej połączony z promocją sportu i rekreacji. Nasze inwestycje w obszarze rozbudowy bazy gminnej, w tym budowy kompleksu boisk wielofunkcyjnych, kontynuacja budowy ścieżek rowerowo-pieszych, placów zabaw wraz z elementami siłowni zewnętrznych doskonale wpisały się w założenia warunkujące uzyskanie niniejszego wyróżnienia.
Uroczystego i podniosłego charakteru dodawała Gali obecność osobistości ze świata sportowego i kulturalnego w tym Ireny Szewińskiej – legendy polskiej atletyki, 7-krotnej medalistki olimpijskiej od lat sprawującej patronat nad w/w Galą, Andrzeja Suprona - polskiego zapaśnika, Mistrza Świata i Europy oraz wicemistrza olimpijskiego, Przemysława Babiarza znakomitego dziennikarza sportowego oraz Rafała Brzozowskiego – byłego zapaśnika, piosenkarza i prezentera telewizyjnego.

GZ

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4100zł 4.4550zł
usd USD 3.9600zł 3.9800zł
czk CZK 0.1660zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2020-07-10

Pogoda

booked.net