afisz B1 Jakuby 2022Burmistrz i Rada Miasta Zgorzelec zapraszają na Jarmark Staromiejski Jakuby, czyli wielki festyn na Przedmieściu Nyskim, który jest imprezą bliźniaczą dla Altstadtfest w Görlitz.  Po dwóch latach przerwy, w lekko zmienionej formule, ale wracają Jakuby. Scena ludowa, scena klubowa, atrakcje dla dzieci a wzdłuż Przedmieścia Nyskiego jarmark i uliczne animacje. Teraz trzymamy kciuki już tylko za pogodę!


Zapraszamy w dniach 26-28 sierpnia na Przedmieście Nyskie!
Przydatne informacje:
• Jak przy okazji każdych Jakubów, tak i w tym roku, zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w imprezie w przebraniu, w stroju historycznym lub stylizowanym na historyczny. Epoka nie ma większego znaczenia. Każdy kto przebierze się w oryginalny, kolorowy, historyczny strój może liczyć na upominek od organizatorów. Wystarczy, że pojawi się w przebraniu przy scenie (ul. Wrocławska) w piątek lub sobotę między godzinami 18 a 19 i pozwoli zrobić sobie zdjęcie, które potem umieścimy na FB miejskiego domu kultury i FB Jakubów. Osoby w strojach historycznych szczególnie zapraszamy na uroczystość inaugurującą Jakuby i Altstadtfest w piątek o godz. 17.10 na most Staromiejski i o godz. 17.30 przed scenę na ulicy Wrocławskiej.
• Jak na każdych Jakubach nie obędzie się bez Mistrzostw Świata w Rzucie Butem, w sobotę o godz. 16 przy placu zabaw dla dzieci (ul. Daszyńskiego). Spróbować może każdy, dla najlepszych będą nagrody!
• W ramach tegorocznych Jakubów odbędzie się także poranne bieganie w cyklu Park Run, którego najlepsi biegacze będą uhonorowani wręczeniem nagród na jakubowej scenie (ul. Wrocławska) w sobotę o godz. 18.45. Ale uwaga!!! Dla utrudnienia i lepszej zabawy, warunkiem udziału w porannym biegu będzie start w DWÓCH RÓŻNYCH BUTACH!
• W niedzielę o godz. 16 zapraszamy na spektakl uliczny młodych artystek Katarzyny Wieczerzak i Miriam Flick tworzących razem Panthea Mime Theatre pod tytułem „Grünlitz”. Swój performance zaprezentują na ul. Daszyńskiego.
• Tego jeszcze nigdy nie było!!! Linoskoczek Ruben Langer odbędzie spacer na linie rozciągniętej na wysokości 30 metrów pomiędzy wieżą Młyna Trójkołowego w Zgorzelcu a kościołem św. Piotra i Pawła w Görlitz. Rekordzista świata stworzy tym samym spektakularny most linowy pomiędzy naszymi oboma miastami. Najlepszy widok na jego wyczyny będzie z mostu Staromiejskiego. Powietrzne spacery odbędą się w sobotę o godz. 15 i 20 oraz w niedzielę o godz. 15!
• Program niemieckiej części imprezy znajduje się pod adresem: https://www.altstadtfest-goerlitz.com/programm/program-w-j%C4%99zyku-polskim/
Zmiana organizacji ruchu na terenie imprezy
Szanowni Mieszkańcy! W związku z przygotowaniami do Jarmarku Staromiejskiego „Jakuby” oraz z powodu większego natężenia ruchu pieszych podczas trwania imprezy, w okresie od 25 do 28 sierpnia br. na ulicach:
• Daszyńskiego – na odcinku od ul. Struga w kierunku ul. Wrocławskiej
• Wrocławskiej – na odcinku od ul. Wisławy Szymborskiej w kierunku Mostu Staromiejskiego
• Nowomiejskiej – od skrzyżowania z ul. Szymborskiej i Scultetusa w dół
• Szkolnej
BĘDZIE OBOWIĄZYWAŁ CAŁKOWITY ZAKAZ RUCHU SAMOCHODOWEGO.
W związku z powyższym Burmistrz Miasta Zgorzelec zwraca się z prośbą do mieszkańców ulic Wrocławskiej, Nowomiejskiej, Daszyńskiego i Szkolnej o nieblokowanie i niezastawianie pasa drogowego w dniach 25 sierpnia od godz. 8:00 do północy 28 sierpnia br.
Jednocześnie informujemy, że od północy 28.08 do godzin porannych dnia 29.08 na ulicy Daszyńskiego mogą wystąpić częściowe utrudnienia w ruchu związane z demontażem scenografii. Organizatorzy nie odpowiadają za pojazdy pozostawione na terenie imprezy! Za wszystkie utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2300zł 4,2600zł
usd USD 3,8800zł 3,9200zł
usd CHF 4,7100zł 4,8700zł
usd GBP 5,1900zł 5,4000zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-03-05

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa