wyłudzała pieniaze na PolicjantaZgorzeleccy policjanci z Wydziału Kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 23-letnią mieszkankę powiatu lwóweckiego podejrzewaną o udział w wyłudzeniach pieniędzy metodą „na policjanta”. Zatrzymana usłyszała zarzuty, a Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przy współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 23-letnią mieszkankę powiatu lwóweckiego, która ukrywała się na terenie Zgorzelca. Kobieta podejrzewana jest o udział w oszustwach metodą „na policjanta”. Dodatkowo w chwili zatrzymania kobieta posiadała przy sobie środki odurzające w postaci metamfetaminy. Kobieta podejrzana jest o udział w dwóch oszustwach na szkodę osób starszych metodą na policjanta. Do obu zdarzeń doszło w styczniu bieżącego roku na terenie Zgorzelca. W przypadkach obu oszustw do poszkodowanych zadzwoniła osoba podająca się za policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu informując o możliwości popełnienia przestępstwa na ich szkodę. Celem zapobiegnięcia stratom finansowym rozmówca poinformował osoby poszkodowane o konieczności przygotowania posiadanej gotówki i przekazania dla sprawczyni podszywającej się pod funkcjonariusza policji.   
Dla funkcjonariuszy fakt popełnienia przestępstw na szkodę osób starszych, które przez oszustów niejednokrotnie tracą dorobek życia, stanowił dodatkową motywację do ciężkiej pracy. W wyniku intensywnej i żmudnej pracy prawdziwych policjantów którzy zebrali bogaty materiał dowodowy kobieta usłyszała zarzuty za udział w oszustwach za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji
Pamiętajmy policja nigdy nie działa w wskazany sposób. Apelujemy o zachowanie ostrożności i czujności w kontaktach z obcymi! Nigdy nie przelewajmy pieniędzy obcym osobom! Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie informują o swoich działaniach telefonicznie i nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź ich przelanie na wskazane rachunki bankowe.
sierż. szt. Aleksander Litwin

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-21

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa