Turów Weegree 52Koszykarze PGE Turów kontynuują świetną passę zwycięstw w końcówce rundy zasadniczej Suzuki I Ligi Mężczyzn. W meczu rozegranym w sobotę 19 marca z Weegree AZS Politechnika Opolska wygrali na swoim terenie 91:77. Początek spotkania nie dawał powodów do optymizmu, gdyż miejscowi jakby byli nieco zestresowani konfrontacją ze znacznie wyżej ulokowanymi w tabeli rywalami (czwarta pozycja).

Zapraszamy do Galerii!

W efekcie przyjezdni wygrali pierwszą kwartę 15:19. Sytuacja zaczęła się zmieniać w drugiej odsłonie. Zgorzelczanie poprawili obronę, co przyniosło efekt w postaci punktów z szybkiego ataku i wygraną 19:17 w tej części gry. Tym niemniej na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu gości 34:36.
Obie kolejne ćwiartki to rosnąca dominacja Turowa. Dobra obrona i rosnąca skuteczność w ataku wyraźnie zaczęła podkopywać wolę walki opolan. Trzecią ćwiartkę czarnozieloni wygrali 26:19 a decydujący cios zadali w ostatniej odsłonie, wygranej 31:22. Końcowy wynik 91:77 dobrze oddaje zdarzenia na parkiecie. Zespołem zdecydowanie lepszym byli gospodarze, którzy mieli bardzo przyzwoitą skuteczność rzutową. Z „pomalowanego” było 40 (20/35) czyli 57.1 procent. Akademicy byli sporo gorsi: 20 (10/22), czyli 45.5 procent. Dużym wsparciem dla gospodarzy byli zawodnicy z ławki rezerwowych, gdyż zdobyli aż 36 punktów. Bardzo dobrze wyglądała praca zespołowa graczy, którzy rozdali sobie 23 asysty, przy 14 u przeciwników. Do Turów należały także tablice: mieli łącznie 56 zbiórek, przy 32 u opolan. Wygrana w tym meczu została wyrwana, bo mecz był zacięty. Turów prowadził przez 20 minut, zaś Weegree aż przez 16 minut.
Postawę zgorzelczan docenił trener AZS-u Kamil Sadowski, ganiąc przy tym swoich graczy. Zarzucił im, iż ulegli opinii, jaką Turów w pierwszej połowie sezonu. Wtedy wszyscy przyjeżdżali w ciemno po wygraną i mieli opinię etatowych dawców punktów. Powiedział, że gdyby trener Wojciech Szawarski od początku sezonu dysponował obecnym składem, to mógłby teraz walczyć o miejsca od piątego do ósmego. Następny mecz zostanie rozegrany w sobotę 26 marca o godz. 18.00 w PGE Turów Arenie. Przeciwnikami Turowa będą warszawskie Dziki.
PGE Turów – Weegree AZS Opole: 91:71 [15:19, 19:17, 26:19, 31:22].
Adrian Kordalski 19 pkt, Bartosz Bochno 16 pkt, Mateusz Stawiak 16 pkt, Filip Pruefer 15 pkt, Kacper Traczyk 10 pkt, Michał Marek 8 pkt, Maciej Marcinkowski 5 pkt, Cezary Fudziak 2 pkt.