Region

PODOLOG NIEMCY 1Oferujemy: - praca z osobami chorymi na cukrzycę, - od poniedziałku do piątku (35-40 godzin), - wynagrodzenie 2600 Euro/ brutto, - nadgodziny płatne lub zamiana na dni wolne.

gekonNiesamowicie ubarwione gekony błękitno-karłowate są gatunkiem poważnie zagrożonym wyginięciem z powodu nielegalnego wyrębu lasów, pozyskiwania marmuru oraz nielegalnego odłowu na potrzeby handlu zwierzętami domowymi. W jego naturalnym siedlisku, którym jest rezerwat leśny Kimboza w Tanzanii, występują w rozproszonych populacjach, na powierzchni zaledwie 8 km², jedynie na wybranych drzewach z gatunku pandan.

passZanim wyjedziesz na wakacje, upewnij się, że Twój paszport jest nadal ważny lub wkrótce nie straci ważności. Niestety wiele osób o tym zapomina. Pamiętaj, że gdy zmieniasz swoje dane osobowe (np. nazwisko po ślubie) – twój paszport traci ważność i musisz wyrobić nowy.

koncert PieńskW niedzielne popołudnie 16 czerwca o godz. 16.00 w Euroregionalnym Centrum Kultury i Komunikacji w Pieńsku przy ul. Hutniczej 23 odbędzie się Koncert pt. Muzyka dla Pieńska w wykonaniu Chóru pod dyrekcją Przemysława Mazurka oraz zespołów kameralnych Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego.

Festiwal przyjemnościJuż za tydzień, 22 czerwca, na Placu Pocztowym w Görlitz odbędzie się 5. edycja Festiwalu wina i smaków Coolinaria! Przez niemal całą sobotę, od godziny 11:00 do 21:00, na miłośników i smakoszy wina oraz regionalnych przysmaków czekać będą niemieccy i polscy wystawcy – producenci wina oraz żywności slow food.

BG2W dniach 8-9 czerwca 2024 w Gąsawie  i  Biskupinie (woj. kujawsko – pomorskie) odbył się 46 finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież zapobiega pożarom” pod patronatem honorowym, m.in.:  Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W finale centralnym uczestniczyli zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w swoich województwach – łącznie 97 uczestników w trzech grupach wiekowych.

PoleW środę (12.06) w gminie Sulików odbyły się Dni Pola zorganizowane przez Osadkowski-Cebulski Sp. z o.o. i Worpol Sulików Sp. z o.o. Na zaproszenie organizatorów w spotkaniu uczestniczył Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

bezpiecznie nad wodąW poniedziałek (10.06) odbyła się inauguracja ósmej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Organizatorem imprezy był Wydział Prewencji KWP w Kielcach, zaś jej współorganizatorem Wydział Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji KGP.

437 242764Dzielnicowi ze zgorzeleckiej komendy podczas patrolu miasta zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Jak się okazało 35-latek był poszukiwany celem odbycia kary więzienia i dodatkowo kierował pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień. Natomiast jednoślad miał założone tablice rejestracyjne przypisane do innego pojazdu, a sam został skradziony z terenu Niemiec.

Rybny festyn 39Koło wędkarskie PKP PZW w Węglińcu poświęciło wiele dni przygotowań, pracy nad wodą, wspólnych uzgodnień, liczenia maxa linii brzegowej, zakupów, zapisów, aby przygotować festyn dla dzieci. Żal tylko, że w mgnieniu oka zabawa przeminęła. Najważniejsze jest jednak to, kolejny raz zapisała wspaniałe wspomnienia w głowach uczestników, organizatorów oraz naszych gości.
Na starcie imprezy zameldowała się 50-ka uczestników.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa