W przedszkoluW trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu odwiedziła dzieci z Publicznego Przedszkola Krasnoludki w Jędrzychowicach. Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak zachować się wobec nieznanych osób oraz jak należy reagować gdy spotkamy się z agresywnym zwierzęciem.


Policjantka ze zgorzeleckiej komendy odwiedziła przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Krasnoludki w Jędrzychowicach. Funkcjonariuszka przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, korzystania z kasków ochronnych, pasów bezpieczeństwa oraz fotelików dla dzieci. Zachęcała najmłodszych do używania elementów odblaskowych wskazując ich znaczenie dla bezpieczeństwa.
Kolejnym tematem był sposób zachowania się w kontaktach z obcymi. Co zrobić gdy ktoś puka do drzwi, a dorosłych nie ma w domu oraz jak należy zachować się gdy zaczepia nas obca osoba. Omówiono również prawidłową reakcję podczas spotkania z niebezpiecznym zwierzęciem.
Najmłodsi dowiedzieli się także na czym polega służba policjanta i w jakich sprawach można zwracać się do wszystkich policjantów z prośbą o pomoc. Na zakończenie przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymały drobne upominki oraz odblaskowe zawieszki.
kom. Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

 

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7300zł
usd USD 4,3400zł 4,4200zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-02-03

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa