Jeden z dziewięciu najlepszych turystycznych projektów w Polsce 1Projekt pn. Odkryj urok Borów Dolnośląskich - kampania promocyjna na rzecz zwiększenia ruchu turystycznego w subregionie Bory Dolnośląskie został uznany za jeden z dziewięciu najlepszych turystycznych projektów w Polsce. W czwartek,  25 października Emila Meier - opiekunka projektu z ramienia lidera (Powiat Bolesławiecki)  odebrała prestiżową nagrodę "Róża Regionów" na uroczystej gali podczas  Poznańskich Targów Regionów i Produktów Turystycznych  - TOUR SALON.

Uroczystość wręczenia najwyższych laurów  w konkursie Pisma Branżowego  "Wiadomości Turystyczne" miała medialną i wyjątkową oprawę, a projekt w którym partnerem jest również Miasto Zgorzelec zdystansował aż 86 koncepcji turystycznych zgłoszonych ze wszystkich regionów Polski. Wygraliśmy z tak znanymi i rozpoznawalnymi dla turystów miastami, jak  Wrocław, Kraków, czy Kołobrzeg.  Powiat Bolesławiecki jako lider projektu otrzymał Różę  Regionów 2012 w kategorii Projekt Specjalny.
- Bardzo cieszy nas to uznanie. Jesteśmy dumni z naszej Róży Regionów, bo w konkursie przyznano tylko 9 równorzędnych nagród - 9 róż za kuszenie turystycznym urokiem. Mamy nadzieję, że wielu turystów z Polski oraz krajów Europy da się jeszcze bardziej zauroczyć Borami Dolnośląskimi. To wielkie święto dla Powiatu Bolesławieckiego. Dziękuję wszystkim osobom, którzy pracowali na ten sukces  - mówił wzruszony  Starosta Bolesławiecki Cezary Przybylski.
- Jestem szczęśliwa, że ten projekt został doceniony na tak prestiżowym, turystycznym forum.  To była ciężka, czasem żmudna praca, ale dziś mamy satysfakcję, że w odległych zakątkach kraju jesteśmy widoczni i podziwiani. Ale nie spoczywamy na laurach. Mamy ambicję, żeby Bory Dolnośląskie były tak rozpoznawalne, jak Mazury, czy Bieszczady. A nagroda jest małym krokiem w tym kierunku. Dziękuję osobom z naszego powiatu oraz gmin partnerskich, z którymi przez wiele miesięcy razem pracowaliśmy nad projektem - mówiła opiekunka projektu Emila Meier z Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego w Bolesławcu. Kapituła "Róży Regionów" to ludzie, którzy zawodowo zajmują się turystyką, toteż weryfikacja estetyczna i merytoryczna była bezlitosna. Wiemy doskonale, jak wiele w Polsce jest dobrych turystycznych wydawnictw oraz opracowań i jak trudno z nimi konkurować.  To kolejny dowód na to, że nasze działania promocyjne zmierzają w dobrym kierunku, że powoli wypracowujemy nową jakość, która imponuje nie tylko w regionie, ale też w kraju. W projekcie uczestniczą następujące jednostki samorządu terytorialnego: Powiat Bolesławiecki (Lider), Gmina Pieńsk, Gmina Węgliniec i Gmina Miejska Zgorzelec.

 

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3800zł 4.3600zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-07-31

Pogoda

booked.net