Wydarzenia

2W piątek 15 czerwca ok. godz. 18.30 na ulicy Słowiańskiej w Zgorzelcu pomiędzy stacją paliw a marketem Auchan doszło do kolizji trzech samochodów. Dokładnie chodzi o miejsce, gdzie po zatankowaniu pojazdy wyjeżdżają w kierunku Zgorzelca. Jeszcze nie są znane przyczyny zdarzenia ale można przypuszczać, że jest ich co najmniej dwie. Pierwsza to nie zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

mik3Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowej doszło w piątek 24 lutego około godz. 16.00. Na skrzyżowaniu drogi Studniska Dolne z Radzimowem z drogą wojewódzką nr 357 w Mikułowej, zderzyły się dwa samochody osobowe. W jego wyniku jeden z nich na lubańskich numerach wypadł z drogi i koziołkując wytoczył się w pole.

turów- Jestem trenerem, który zamierza prowadzić drużynę z energią, pasją i skupieniem. Będę pracował bardzo ciężko, by godnie reprezentować ten klub i dążyć do sukcesów - mówi Michael Claxton przed debiutem w roli pierwszego trenera PGE Turowa Zgorzelec.
Michael Claxton swój największy sukces na ławce trenerskiej odniósł w 2015 roku, kiedy to wspólnie z drużyną S.C. Rist Wedel zdobył wicemistrzostwo ligi Pro-B. Zanim jednak Amerykanin ubrał garnitur i usiadł na ławce, był przez ponad 14 sezonów zawodnikiem, głównie w niemieckich klubach.

DSC 0324Nielubiana wizytówka miasta i wciąż jednak po trosze PKP, została sprzedana. 30 listopada burmistrz i nowy właściciel podpisali akt notarialny.

Nabywcą nieruchomości zabudowanej budynkiem byłego dworca PKP Zgorzelec Miasto oraz przyległych działek jest Projekt Gostyń Sp. z o.o. Nieruchomości zostały zbyte w wyniku I rokowań przeprowadzonych 10 października 2017 roku w Urzędzie Miasta Zgorzelec za kwotę 1.289.750,00 zł brutto.

konkurs policjaFunkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zorganizowali konkurs pn. "Babciu nie oddawaj pieniędzy - to nie akcja policyjna!!!". Konkurs jest dedykowany dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży szkół średnich. Tematem przewodnim konkursu jest uświadomienie odbiorcom, w tym głównie seniorom, że sprawcy oszustw na tzw. „policjanta”, pod pretekstem pomocy Policji WYŁUDZAJĄ od osób starszych pieniądze i kosztowności.

200 lat Ossolineum Litteris et ArtibusTo tytuł interesującej wystawy, sprowadzonej do miasta przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Zgorzelcu, a którą można oglądać od 27 października do 3 grudnia w sali MDK przy ul. Parkowej 1. W czasie wernisażu – 27 października - wystawę przedstawi jej kurator, dr Łukasz Koniarek z Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu. Wystawie jubileuszowej towarzyszy ekspozycja książek wydawnictwa Ossolineum ze zbiorów MBP oraz wystawa Justyny Polakowskiej „Biblioteka miejsce tajemnicy”.

 

Kosmiczna wystawa1Eksperci nie szczędzą komplementów, laicy zapewniają, że takich cudów natury jeszcze nie widzieli – to bilans otwarcia nowej wystawy Muzeum Regionalnego w Lubaniu. Geolodzy, kolekcjonerzy i miłośnicy piękna spotkali się (22.04) w Muzeum Regionalnym na otwarciu wyjątkowej wystawy minerałów Zachodnich Sudetów.

Wiosenny spacerSpacer wiosenny oraz uruchomienie fontanny 19 marca w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec Rozkwitają pierwsze kwiaty, a w zagrodzie wiejskiej roi się od młodych zwierząt – w Naszym Zoo powoli budzi się wiosna. Wraz z jej nadejściem zostanie uruchomiona fontanna w stawie przy pawilonie grillowym - 19 marca o 14:30. Fontanna jest nie tylko atrakcją dla oka, ale przyczynia się także do zwiększenia poziomu tlenu w stawie.

UKS Patomswim na podium MP 1Skromna, ale bojowo nastawiona reprezentacja UKS PATOMSWIM Bogatynia, wzięła udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów (17 i 18-letnich) rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim oraz w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów (16-letnich), które odbyły się w tym samym czasie w Gliwicach.

Utrudnienia na drodzeWzorem poprzednich lat w Dniu 1 listopada br., w rejonie zgorzeleckich cmentarzy wojskowego i komunalnego obowiązywać będzie inna, niż na co dzień, organizacja ruchu. Na cmentarz będzie też można dojechać komunikacją miejską. Podobnie jak w latach ubiegłych, policja i straż miejska apelują do mieszkańców, aby – o ile to tylko możliwe – nie wybierali się na cmentarz własnymi samochodami.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa