| KUPNO | SPRZEDAŻ | |
EUR |
4,1600zł | 4,5400zł |
USD |
3,4800zł | 3,4400zł |
CHF |
4,5000zł | 4,5500zł |
GBP |
4,8000zł | 4,8400zł |
CZK |
0.1680zł | 0.1699zł |
Kurs z dnia: 2026-06-16
| Środa | +7° | +3° | |
| Czwartek | +7° | +4° | |
| Piątek | +10° | +7° | |
| Sobota | +10° | +7° | |
| Niedziela | +8° | +4° | |
| Poniedziałek | +6° | +3° |
W sobotę (23 kwietnia) w Legnicy odbył się XI Puchar Prezesa DOZP w pływaniu. W zawodach podzielonych na dwie kategorie wiekowe wzięło udział 299 zawodników z 20 klubów. UKS ENERGETYK reprezentowali: Lila Fikowska, Ala Panfil, Natasza Kuźma, Julia Skoczylas, Ines Tarasiewicz, Wojtek Szalaty, Dawid Chodysz, Szymon Stępień, Bianka Tarasiewicz i Monika Kurasiewicz.
W Sali Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni odbył się (26.11) wewnętrzny turniej szkółki piłkarskiej Football Academy Bogatynia. Turniej zorganizowany został przez Radę Osiedla nr 2, w którym udział wzięło 38 zawodników trenujących w FA Bogatynia. Zawodnicy z grupy Beckham, Owen i Lampard zostali podzieleni na kilka zespołów i rozgrywali swoje mecze wewnątrz każdej grupy.
Znakomicie spisała się na zakończonych w Giżycku zawodach pływackich Wiktoria Młodzińska która zdobyła trzy medale. Nasza młodziutka utalentowana 10 -latka reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy ORKA w sobotę wywalczyła w roczniku 2004 dwa medale -srebro (50m.st.motylkowy-40.39). oraz brąz(100m.st.dowolny-1:1,27), a w niedzielę podopieczna trenera Krzysztofa Wajcfelta również była trzecia.
Wspaniała ekipa szlifująca tajniki jazdy na łyżwach w Łagowskim Obiekcie Sportowym ŁOŚ (29,30.03) szkółce pod kierunkiem Witolda Chojnackiego i na lekcjach wf w szkołach Gminy Zgorzelec wyjechała do Warszawy, gdzie w Centralnym Ośrodku Sportu na Torwarze rozegrała zawody w ramach finału „Mistrzów Białego Orlika". Rywalizacja była bardzo zacięta, emocji i wrażeń mnóstwo i na dodatek kontakt z Mistrzem Mariuszem Czerkawskim.
W hali Zespołu Szkół w Zawidowie zakończył tegoroczny cykl rozgrywek w mini siatkówce. Tym razem na parkiecie zmierzyły się (27.03) dziewczynki i chłopcy ze szkół podstawowych w kategorii "dwójek". Był to prawdziwy siatkarski festyn, w którym o medale Mistrzostw Powiatu rywalizowało łącznie 12 zespołów, a mecze rozgrywane były na 4 boiskach.
Sportowcy UKS Warrior Zgorzelec wystartowali (22.03) w turnieju taekwondo olimpijskiego rozegranym w niemieckim mieście Bautzen. Wychowankowie trenera Wojciecha Pawłowskiego wykazali się świetnym przygotowaniem technicznym oraz doskonałą formą. Aż 12 razy stawali na podium, zdobywając cztery złote, pięć srebrnych i trzy brązowe krążki.
Turnieju Siatkówki dla Gimnazjalistów pod nazwą „Emilka Cup" rozgrywany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu stał się już swego rodzaju tradycją W tym roku miała miejsce VIII edycja tego cieszącego się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów turnieju.
Zapraszamy do Lubania na Dolnośląskie Zawody Pływackie
1. Termin i miejsce zawodów
Zawody odbędą się na pływalni MOSiR ,,Laguna" przy ul. Różanej 2 w Lubaniu w dniach 4 – 5 kwietnia br. (piątek-sobota).
Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w "Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych", który odbędzie się w sobotę 29 marca br. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni - "Blok C". Uczniowie Szkół Podstawowych rozpoczną rywalizację o godzinie 10:00, natomiast uczniów Szkół Gimnazjalnych zapraszamy na godzinę 12:00. Zapisy w dniu turnieju.
Na zakończonych w niedzielę w Gorzowie Wielkopolskim Zimowych Mistrzostwach Polski 16 latków w pływaniu zawodnik Orki Lubań Robert Kusto zdobył trzy medale. W gorzowskiej krytej pływalni Słowianka podopieczny trenera Adama Musiała wywalczył z wynikiem 29.32 (el.29.33) złoty medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.