| KUPNO | SPRZEDAŻ | |
EUR |
4,1600zł | 4,5400zł |
USD |
3,4800zł | 3,4400zł |
CHF |
4,5000zł | 4,5500zł |
GBP |
4,8000zł | 4,8400zł |
CZK |
0.1680zł | 0.1699zł |
Kurs z dnia: 2026-06-16
| Środa | +7° | +3° | |
| Czwartek | +7° | +4° | |
| Piątek | +10° | +7° | |
| Sobota | +10° | +7° | |
| Niedziela | +8° | +4° | |
| Poniedziałek | +6° | +3° |
Dobra frekwencja dopisała w czasie trwania Turnieju Badmintona w ramach Młodzieżowej Ligi Badmintona, który odbył się w sobotę 29 października w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Bogatyni. Udział wzięło 30 dzieci i młodzieży z bogatyńskich szkół podstawowych i średnich.
W sobotę, (10 września) na Stadionie Miejskim im. Józefa Wiatrowskiego w Zgorzelcu odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce U16, makroregion dolnośląsko – lubuski. Organizatorem Imprezy jest Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki wspólnie z Burmistrzem Miasta Zgorzelec, Międzyszkolnym Klubem Sportowym „ Osa” w Zgorzelcu i Centrum Sportowo Rekreacyjnym w Zgorzelcu.
We Wrocławiu odbył się (15.06) Finał Mistrzostw Dolnego Śląska w Piłce Plażowej Chłopców Szkół Ponadpodstawowych. Powiat zgorzelecki oraz strefę jeleniogórską reprezentowali chłopcy z Zespołu Szkół Zawodowych w Bogatyni, którzy zajęli wysokie 5 miejsce. Droga do finałów nie była prosta. W etapie powiatowym chłopcy wygrali wszystkie mecze, uzyskując pewny awans.
Na wrocławskiej pływalni „Orbita” odbył się (26, 27.05) Drużynowy Wielobój Pływacki, Mistrzostwa Dolnego Śląska 10 i 11 latków. Wystartowało 196 zawodników i zawodniczek z 17 klubów. UKS ENERGETYK reprezentowali: Julia Skoczylas, Alicja Panfil, Lila Fikowska, Ines Tarasiewicz i Wojtek Szalaty. Były to bardzo udane zawody.
Na pływalni Centrum Sportowo Rekreacyjnego (21.05) odbyła się ostatnia, 3 edycja tych zawodów. Tym razem pływacy rywalizowali dwoma stylami. Stylem dowolnym, który jest na każdej edycji i st. motylkowym czyli popularnym delfinem. Rocznik 2013 i młodsi pływał na dystansie 25 m kraulem i 25 m delfinem, r. 2012 – 2009 50 m, a najstarsi zawodnicy z rocznika 2008 i 2007 musieli przepłynąć 100 m st. dowolnym oraz 50 motylkiem.
To było prawdziwe święto dla kibiców królowej sportu. W miniony weekend (7-8 maja) na stadionie miejskim w Zgorzelcu rządziła lekkoatletyka. W pierwszym dniu zawodów prawdziwy maraton konkurencji lekkoatletycznych. Startuje ponad 400 osób, które chcą wykorzystać rewelacyjne warunki pogodowe. Memoriał Wilhelma Nowickiego, Józefa Wiatrowskiego oraz Bolesława Lubikowskiego objęty był patronatem honorowym Burmistrza Miasta Zgorzelec.
30 kwietnia odbyła się 2 edycja XX Powiatowej Ligi Pływackiej „O Uśmiech Dziecka”, w której wzięło udział 174 zawodników i zawodniczek z 12 klubów. Pływacy rywalizowali w dwóch stylach. Stylem dowolnym, który jest na każdej edycji i dodatkowo st. klasycznym czyli popularną żabką.
W najbliższy weekend 7-8 maja 2022 roku na Stadionie Miejskim im. Józefa Wiatrowskiego w Zgorzelcu odbędzie się Memoriał Wilhelma Nowickiego, Józefa Wiatrowskiego i Bolesława Lubikowskiego oraz dwudniowe zawody Mistrzostw Dolnego Śląska w wielobojach lekkoatletycznych 2022 pod patronatem Burmistrza Miasta Zgorzelec- Rafała Gronicza.
22 maja br. (niedziela) na Stadionie Miejskim im. Józefa Wiatrowskiego odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska LZS Dziewcząt w ramach Turnieju Piłkarska Kadra Czeka. W finale dolnośląskich mistrzostw na naszym stadionie zaplanowano udział młodych piłkarek m.in. z Oławy, Świdnicy, Kamiennej Góry, Środy Śląskiej, Milicza, Żmigrodu, Kłodzka. Początek finałów o godz. 10:00.
Źródło: Franciszek Haber
Ośrodek Kultury w Zawidowie zaprasza na mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc POWER BENCH PRESS 2022. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody! W trakcie zawodów spotkanie z gościem specjalnym – Piotrem Kosewiczem, złotym medalistą Igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Zawody odbędą się w sobotę 7 maja br. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury, początek – godzina 11.00. Sędzią głównym zawodów będzie Kamil Kozłowski.