| KUPNO | SPRZEDAŻ | |
EUR |
4,1600zł | 4,5400zł |
USD |
3,4800zł | 3,4400zł |
CHF |
4,5000zł | 4,5500zł |
GBP |
4,8000zł | 4,8400zł |
CZK |
0.1680zł | 0.1699zł |
Kurs z dnia: 2026-06-16
| Środa | +7° | +3° | |
| Czwartek | +7° | +4° | |
| Piątek | +10° | +7° | |
| Sobota | +10° | +7° | |
| Niedziela | +8° | +4° | |
| Poniedziałek | +6° | +3° |
Już po raz 12. Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego wręcza stypendia uzdolnionej młodzieży z naszego terenu. W środę (29.03) w Osieku Łużyckim Certyfikat Szymonowi Markuszewskiemu wręczyła Poseł RP Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska oraz Prezes Zarządu Fundacji Andrzej Dobrowolski.
XIII Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Sprincie o Puchar Klubu Kibica odbyły się (01.04) w Świebodzicach. Nazwa długa ale zawody niezwykle szybkie, tylko sprinterskie dystanse, 50 i 100 metrów. UKS ENERGETYK Zgorzelec reprezentowali: Monika Kurasiewicz, Ines Tarasiewicz, Julia Skoczylas, Natalia Skoczylas, Natasza Kuźma, Sara Filipowicz, Alicja Panfil, Lila Fikowska, Wojtek Szalaty i Dawid Chodysz.
W dniach 24 i 25 marca 2023 w Nowej Rudzie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 letnich strefy lubuskiej i dolnośląskiej. W zawodach wzięło udział 17 klubów i ponad 230 zawodników. Zgorzelec reprezentował UKS ENERGETYK w składzie Natasza Kuźma, Ines Tarasiewicz, Wojtek Szalaty i Dawid Chodysz.
Curling to fascynująca zimowa, zespołowa dyscyplina olimpijska, która zdobywa coraz większą popularność, także w Polsce. Dzięki uprzejmości Dolnośląskiego Klubu Curlingowego “Dzik” Świdnica, teraz będzie można spróbować swoich sił w curlingu również w Łagowie. 6 lutego zostanie przeprowadzony trening otwarty na lodowisku w Łagowskim Ośrodku Sportowym.
Ponad 180 punktów i drugie miejsce we współzawodnictwie dzieci i młodzieży na Dolnym Śląsku, 23 miejsce na 369 sklasyfikowanych klubów w Polsce, 555 startów podopiecznych w sezonie letnim, 18 medali złotych, 24 srebrne, 28 brązowych to najważniejsze dokonania lekkoatletycznej Osy Zgorzelec w 2022 roku.
Szachiści ze “Śniadeckich” w składzie Sara Dymarska, Bartłomiej Gręda, Michał Kościański oraz Michał Abdalla Elnour zajęli XIX miejsce w województwie dolnośląskim. Finał Dolnośląski organizowany przez Szkolny Związek Sportowy odbył się dnia 14.12.2022r. w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Piękny obiekt przyjął 224 szachistów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
W niedzielę (4.12) w Zielonej Górze odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie. 19 klubów, 309 zawodników, a wśród nich nasz UKS ENERGETYK. Zgorzelecki klub reprezentowali: Natasza Kuźma, Julia Skoczylas, Lila Fikowska, Sara Filipowicz, Natalia Kwaśniewska, Ines Tarasiewicz, Ala Panfil, Wojtek Szalaty i Dawid Chodysz.
W dniach 25 i 26 listopada we Wrocławiu na pływalni im. Marka Petrusewicza odbyły się Zimowe Mistrzostwa DOZP w pływaniu. W zawodach, w których rywalizowały 42 kluby i 490 zawodników, udział wzięli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS Energetyk. Klub reprezentowali Natalia Skoczylas, Bianka Tarasiewicz, Natasza Kuźma i Dawid Chodysz.