| KUPNO | SPRZEDAŻ | |
EUR |
4,1600zł | 4,5400zł |
USD |
3,4800zł | 3,4400zł |
CHF |
4,5000zł | 4,5500zł |
GBP |
4,8000zł | 4,8400zł |
CZK |
0.1680zł | 0.1699zł |
Kurs z dnia: 2026-06-16
| Środa | +7° | +3° | |
| Czwartek | +7° | +4° | |
| Piątek | +10° | +7° | |
| Sobota | +10° | +7° | |
| Niedziela | +8° | +4° | |
| Poniedziałek | +6° | +3° |
17 lutego odbył się pierwszy turniej XXIII Mistrzostw Bogatyni w cyklu Grand Prix w szachach. Miłośnicy królewskiej gry rozpoczęli rywalizację w dwóch grupach turniejowych. Szachiści rozegrali siedem rund tempem 10 minut + 5 sekund za wykonane posunięcie. Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – w Grand Prix uczestniczyło prawie 72 szachistów.
W piątek (16.02) w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy w Mini Siatkówce. Zawody uroczyście otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Dobrołowicz. Rywalizacja toczyła się w kategoriach siatkarskich „dwójek” – klasy IV (rok urodzenia 2013), z podziałem na dziewczęta i chłopcy.
28 grudnia odbył się międzynarodowy turniej szachowy „U Styku 3 Granic”. Miłośnicy królewskiej gry rozpoczęli rywalizację w dwóch grupach turniejowych. Szachiści w grupie A rozegrali 5 rund tempem 90 minut + 30 sekund za wykonane posunięcie, natomiast w grupie B rozegrano 7 rund tempem 30 minut + 30 sekund za wykonane posunięcie. W turnieju wystąpiło dwóch szachistów klasy międzynarodowej: IM Piotr Sabuk oraz Vadim Razin z Ukrainy. Poniżej wyniki.
W dniach 24-26.08.2023 r. odbyły się XXVI Ogólnopolskie Igrzyska LZS w Białymstoku, w których uczestniczyły wszystkie wojewódzkie zrzeszenia LZS. W dolnośląskiej reprezentacji byli również zawodnicy z Powiatu zgorzeleckiego oraz Gminy Zgorzelec, którzy startowali w konkurencji – wyciskanie odważnika, a wśród nich: Barbara Bachniak z Bogatyni, która odważnikiem 10 kg uzyskała 47 podniesień i w efekcie zajęła II miejsce nagrodzone srebrnym medalem.
W sobotÄ 12 sierpnia na Przystani Å»eglarskiej KS Turów w RÄczynie nad Zlewem Witka odbyÅ siÄ pierwszy etap DolnoÅlÄ skiego Festiwalu Nordic Walking 2023. Jego celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz aktywnoÅci fizycznej. Zaplanowano różne trasy marszu o dÅugoÅci 2,5 km, 5 km i 10 km dostÄpne dla wszystkich bez wzglÄdu na wiek. Na starcie pojawiÅo siÄ ÅÄ cznie 38 piechurów.
W sobotę (15.04) czteroosobowa grupa najstarszych zawodników UKS Patomswim Bogatynia wzięła udział w rywalizacji na dystansach 50 metrowych w stolicy Karkonoszy. Blisko 10 godzin zawodów przyniosło wiele emocji oraz radości zarówno trenerowi jak i samym zawodnikom. Reprezentacja MiG Bogatynia w osobach: Kornelia Lech (2007).
W sobotę, 15 kwietnia do kalendarza startowego wrócił Karkonoski Puchar Sprintu w Jeleniej Górze. Była to już X edycja tych zawodów, na których nie mogło zabraknąć reprezentantów UKS ENERGETYK Zgorzelec. Pośród 234 zawodników z 19 klubów UKS ENERGETYK reprezentowali: Monika Kurasiewicz, Ines i Bianka Tarasiewicz, Lila Fikowska, Julia i Natalia Skoczylas, Sara Filipowicz.