| KUPNO | SPRZEDAŻ | |
EUR |
4,1600zł | 4,5400zł |
USD |
3,4800zł | 3,4400zł |
CHF |
4,5000zł | 4,5500zł |
GBP |
4,8000zł | 4,8400zł |
CZK |
0.1680zł | 0.1699zł |
Kurs z dnia: 2026-06-16
| Środa | +7° | +3° | |
| Czwartek | +7° | +4° | |
| Piątek | +10° | +7° | |
| Sobota | +10° | +7° | |
| Niedziela | +8° | +4° | |
| Poniedziałek | +6° | +3° |
Jak co roku podczas wakacji zawodnicy UKS ENERGETYK uczestniczyli w obozie rekreacyjno-sportowym w Dąbkach. 1 turnus, od 30 lipca do 8 sierpnia to pobyt dzieci w wieku 9 – 11 lat. Przez 10 dni nasi najmłodsi pływacy wraz z zawodnikami UKS Orka Lubań oraz SMS Racibórz aktywnie spędzali czas. Głównym tematem wyjazdu była nauka i doskonalenie pływania na windsurfingu.
W dniach 14 – 16 czerwca w Lublinie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w kategoriach masters, w których uczestniczył Andrzej Daszyński z UKS Energetyk ze Zgorzelca. W rywalizacji udział wzięło 293 zawodników z 58 klubów. O doskonałym występie Andrzeja Daszyńskiego może świadczyć zdobycie aż 7 medali:
Bardzo udany występ na Dolnośląskim Finale „Edukacja przez Szachy w Szkole” zaliczyli uczniowie dwóch zgorzeleckich szkół. Szachowe zawody odbyły się 12 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej w Lubinie. W turnieju brali udział uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych województwa dolnośląskiego. Zawody były rozgrywane systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund, z tempem gry wynoszącym 15 minut.
W czwartek (6.06) na stadionie odbyły się zawody 3-boju lekkoatletycznego klas III-IV szkół podstawowych, w których udział wzięły trzy szkoły podstawowe. Na 3-bój lekkoatletyczny składają się: bieg na 60 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. Każda drużyna składała się z 6 zawodników z podziałem na dziewczęta i chłopcy, natomiast do klasyfikacji zliczane było 5 najlepszych rezultatów.
W sobotę, 17 kwietnia, w sali sportowej SP 3 w Bogatyni, rozpoczęliśmy zmagania w MLB 2024. Przybyło 28 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych i średnich naszego miasta i gminy. O godzinie 10:00 rozpoczęli najmłodsi czyli uczniowie klas 4-6. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rozegrali zawody systemem „każdy z każdym” ponieważ dziewcząt było 7 a chłopców 6. Po prawie 3 godzinnych zmaganiach uzyskaliśmy takie oto wyniki:
W sobotę (20.04) w Legnicy odbył się II Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego w pływaniu. W zawodach wzięło udział 17 klubów i 222 zawodników. W rywalizacji wziął udział również UKS ENERGETYK.Klub reprezentowali: Fikowska Liliana, Filipowicz Sara, Kozłowski Maksym, Olejarz Natalia, Panfil Alicja, Pietrzak Amelia, Skoczylas Julia, Szalaty Przemysław, Szalaty Wojciech, Wojdak Joanna.
5 i 6 kwietnia 2024 r. w Lubaniu odbyły się XV “Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Lubań”. W dwudniowych zawodach wzięło ponad 300 zawodników z 21 klubów.
Zgorzelecki UKS ENERGETYK reprezentowało aż 25 zawodników: Anacka Maja, Chodysz Dawid, Fikowska Liliana, Filipowicz Sara, Kozłowski Maksym, Kołodziejczyk Antoni, Kurasiewicz Monika.
Miasto Toruń po raz kolejny stanęło na wysokości zadania jako gospodarz 14. Halowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce Masters EMACI Toruń 2024 przyciągając do rywalizacji ponad 4 tys. zawodników z całej Europy (40 ekip). Jednym z nich był Robert Zalewski z EDI Team Zgorzelec, który pochwalić się może niebywałym sukcesem na tych zawodach.
Bardzo udany występ tenisistów Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu w Mistrzostwach Powiatu. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy zajęli I miejsce i awansowali do Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej. Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym – Licealiada. Dziewczęta ZSP Emilka Zgorzelec – ZSZiL Górnik Zgorzelec 0:3. Awans do następnego szczebla rozgrywek ZSZiL Zgorzelec.