Pływacki piknik integracyjny 3Na pływalni CSR w Zgorzelcu odbyły się (26.11) zawody pływackie zorganizowane przez zaprzyjaźnione kluby UKS Patomswim Bogatynia oraz UKS Energetyk Zgorzelec. Impreza skierowana była głównie do najmłodszych i uczestniczyło w niej 80 zawodników z rodzimych klubów i szkółek. Wydarzenie współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach „Programu Klub".

Zapraszamy do galerii

 


Pomimo braku pływalni już ponad pół roku najmłodsi zawodnicy z Bogatyni nie zapomnieli jak się pływa i pokazali się z bardzo dobrej strony. Nie rywalizacja jednak, a dobra zabawa była głównym celem imprezy i to zdaniem obserwatorów udało się świetnie! Niezapomnianym momentem dla najmłodszych były skoki do wody z 3-metrowej skoczni. Pokonanie lęku przed wysokością dla 6-cio letniego dziecka to bowiem nie lada wyzwanie. Najmłodsi czerpali wiele radości również z przejścia po „chodniku nawodnym", na którym poczucie równowagi okazało się niezwykle istotne.
Na zakończenie najstarsi zawodnicy wspólnie z trenerami i ratownikami zagrali mecz w waterpolo akurat w tym wypadku rywalizacja okazała się sprawą bardzo istotną.

Wszyscy biorący udział w zawodach otrzymali dyplomy, a w rocznikach starszych medale. Nie zawiedli rodzice którzy z entuzjazmem wspierali swoje pociechy dając upust emocjom.
Klub PSTOMSWIM dzięki przyznanemu dofinansowaniu zakupił wiele sprzętu treningowego. Sprzęt w postaci koszy nawodnych czy „chodnika pływającego" posłużył do zabawy i stanie się ciekawą atrakcją na kolejne lata.

Składamy wielkie podziękowania wszystkim wolontariuszom współodpowiedzialnym za organizację i przygotowanie Pikniku. Szczególnie dziękujemy Piotrowi Gruszczyńskiemu – Prezesowi CSR za możliwość „awaryjnego" zorganizowania imprezy w jego obiekcie oraz możliwość codziennych treningów najstarszej grupy zawodników. Dziękujemy również OSIR w Bogatyni za przygotowanie pamiątkowych dyplomów i medali.

Z niecierpliwością oczekujemy otwarcia remontowanej pływalni w Bogatyni, na którą już dziś zapraszamy wszystkich pływaków ze Zgorzelca.

Paweł Mielnik

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4100zł 4.4550zł
usd USD 3.9600zł 3.9800zł
czk CZK 0.1660zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2020-07-09

Pogoda

booked.net