Brąz Magdy w Mistrzostwach Polski-1Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyła się (3-6.08) XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce, inaczej mówiąc Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (rocznik 1999-2000). Do stolicy Dolnego Śląska zjechało się 847 sportowców z całego kraju (1116 osobostartów), a wśród nich trójka lekkoatletów Szerszenia Bogatynia, którzy tak jak pozostali musieli znaleźć się w gronie 24 zawodników na liście rankingowej PZLA kwalifikującej ich do udziału w Mistrzostwach Polski w danej konkurencji.

Zacznijmy od pierwszego dnia zawodów. Jako pierwszy w bloki startowe stanął Cezary Marciniak, który w biegu eliminacyjnym na dystansie 400m ppł zajął w swojej serii drugie miejsce dający bezpośredni awans do finału i piąty czas eliminacji ( 56.31s )
W tym samym dniu do eliminacyjnego konkursu skoku wzwyż stanął Wojciech Pichowicz. W najważniejszym starcie ubiegłoroczny dziesiąty zawodnik Mistrzostw Polski, tym razem nie przeszedł eliminacyjnej wysokości 1.92m i zawody zakończył na 19 miejscu, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.84m.
Drugiego dnia mistrzostw do biegu finałowego na 400m ppł na siódmym torze stanął Cezary Marciniak. Nasz zawodnik wystartował bardzo odważnie od pierwszego metra i gdzie się wydawało, że będzie pewny już brązowy medal, błąd taktyczny na ostatnim 10 płotku zaważył na tym, że został dościgniony na ostatnich metrach przez kolejnego rywala i linię mety przekroczył jako 4 przegrywając medal o zaledwie 0,48s poprawiając nieznacznie rekord życiowy 55.69s. Smutek i niedosyt był spory, bo to już drugie czwarte miejsce tego zawodnika podczas tej rangi zawodów. Ale woli walki zawodnikowi odmówić w tym biegu nie można było, a przecież czwarte miejsce w Polsce to znakomite osiągnięcie.
Trzeciego dnia mistrzostw nastąpiło całe apogeum tych zawodów w wykonaniu zawodniczki Szerszenia. Do startu na najdłuższym dystansie zawodów na 3000m stanęła Magdalena Pawłowska. Na linii startu stanęły 24 zawodniczki. Pierwszy kilometr dość spokojny 3.35 i wszystkie zawodniczki w jednej grupie. Po tym kilometrze tempo biegu wyraźnie wzrosło. Grupa około 12 zawodniczek się oderwała, a wśród nich nasza zawodniczka. Drugi kilometr 3.25. Grupa się rozciąga, a Magda biegnie na 8 pozycji przechodząc stopniowo do przodu i wyprzedzając kolejne rywalki. Czołówka ucieka, ale Magda nie daje za wygraną i popisuje się długim 400 metrowym finiszem. 300 metrów do mety i jest 4 i z każdym metrem przybliża się do 3 zawodniczki. Na około 250 metrów jest 3 i wtedy jeszcze bardziej przyspiesza i ucieka przed rywalką i niezagrożenie już finiszuje na 3 miejscu ! Jest brązowy medal Mistrzostw Polski. Brawo, brawo, brawo. Jest to obecnie największy sukces tej zawodniczki i miejmy nadzieję, że nie ostatni.

Gratulujemy Magdzie zdobytego medalu, Czarkowi i Wojtkowi osiągniętych wyników i godnego reprezentowania Szerszenia Bogatynia w Mistrzostwach Polski. Również gorące podziękowania za wkład i pracę z zawodnikami dla trenerów: Marka Adamka, Piotra Wyroby, Bogumiła Mańki i Tomasza Dróżdża.