Na kajakach slalomem 1W Krakowie przez 5 dni rywalizowali najlepsi kajakarze slalomowi z całego świata w kategorii juniorów i młodzieżowców do 23 lat. Odbywały się tutaj Mistrzostwa Świata w slalomie kajakowym juniorów i U23.
Wśród naszych reprezentantów byli Igor Sztuba i Kacper Sztuba, który bronił tytułu wicemistrza świata juniorów w konkurencji C1 (kanadyjka jedynka).

Kacper w swojej koronnej konkurencji C1 w eliminacjach zajął 2 miejsce, ale dwa dni później w półfinale nie ustrzegł się błędów na trzech bramkach i dostał 6 sekund za punkty karne (dotknięcie bramek) ostatecznie zajął 16 miejsce. Kacper startował również w konkurencji C2 kanadyjek dwójek z Jakubem Brzezińskim. W eliminacjach byli na 7 miejscu, w półfinale zajęli 3 miejsce. W finale utrzymali wysoki poziom zdobywając brązowy medal za dwójkami z Czech i Niemiec. W konkurencji zespołowej C2x3 (trójek) zdobył jeszcze jeden brązowy medal.
Igor w kategorii C1 młodzieżowców był 12 w eliminacjach, a w półfinale zajął 13 miejsce (z 2 pkt. karnymi) i nie wszedł do finału - przepływ na czysto dawał mu 8 miejsce i finał. W konkurencji zespołowej C2x3 zdobył 2 miejsce.
W Mistrzostwach Świata nasi reprezentanci zdobyli w sumie 2 złote, 2 srebrne, 3 brązowe medale.
5-7.08.2016 w Leśnej na torze kajakarstwa górskiego przy Fabryce „Baworowo" odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dolny Śląsk 2016, gdzie będzie można oglądać przepływy naszych reprezentantów. Zapraszamy.