Szerszenie na podiumZnakomicie zaprezentowali się zawodnicy Szerszenia Bogatynia podczas lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych, które (6.02) rozegrane zostały w czeskim Jabloncu. Do pobliskiego Jablonca zawodnicy Szerszenia zjechali w czasie trwających zimowych zgrupowań sportowych odbywających się we Wrocławiu, Polanicy Zdrój oraz Szklarskiej Porębie.

Zawodnicy Szerszenia rozpoczęli rok od mocnego uderzenia zaliczając najlepszy w historii klubu start podczas tej rangi zawodów wzbogacając dorobek medalowy o sześć medali: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.
Złoty medal po emocjonującym biegu na dystansie 400m w kategorii juniorów młodszych wywalczył Cezary Marciniak, który na mecie uzyskał bardzo dobry czas 52.54 s.
Również złoto wywalczyła Patrycja Górowska w kategorii juniorek młodszych, która mimo choroby i osłabienia organizmu spowodowany przyjmowaniem antybiotyku pokazała sportowy charakter i rywalizację na dystansie 600m zakończyła na pierwszym miejscu z czasem 1:42.91 s.
Trzecie złoto wyskakała w trójskoku Anna Dwora w kategorii juniorek, która w najlepszej próbie uzyskała 11.56 m.
Srebrny medal wyskakał natomiast Wojciech Pichowicz w konkursie skoku wzwyż juniorów młodszych, który w najlepszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.90 m.
Brązowy medal w biegu na dystansie 600m juniorek młodszych wywalczyła po bardzo dobrym finiszu Magdalena Pawłowska, która linię mety przekroczyła z czasem 1:44.87 s.
Również na najniższym stopniu podium z brązowym medalem stanęła Weronika Szwed w biegu na dystansie 400m juniorek młodszych uzyskując na mecie czas 67.05 s.
W biegu juniorów na dystansie 60m Piotr Kosiorek rywalizację zakończył na piątym miejscu.
Wszystkich wyżej wymienionych zawodników będziemy mogli oglądać na żywo podczas majowych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych na otwartym stadionie, które 14 maja odbędą się w Bogatyni na stadionie OSiR.
Wszystkim naszym medalistom gratulujemy tak owocnego startu i życzymy również licznych medali w kolejnych zawodach.