Szerszenie na podiumZnakomicie zaprezentowali się zawodnicy Szerszenia Bogatynia podczas lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych, które (6.02) rozegrane zostały w czeskim Jabloncu. Do pobliskiego Jablonca zawodnicy Szerszenia zjechali w czasie trwających zimowych zgrupowań sportowych odbywających się we Wrocławiu, Polanicy Zdrój oraz Szklarskiej Porębie.

 

 


Zawodnicy Szerszenia rozpoczęli rok od mocnego uderzenia zaliczając najlepszy w historii klubu start podczas tej rangi zawodów wzbogacając dorobek medalowy o sześć medali: 3 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.
Złoty medal po emocjonującym biegu na dystansie 400m w kategorii juniorów młodszych wywalczył Cezary Marciniak, który na mecie uzyskał bardzo dobry czas 52.54 s.
Również złoto wywalczyła Patrycja Górowska w kategorii juniorek młodszych, która mimo choroby i osłabienia organizmu spowodowany przyjmowaniem antybiotyku pokazała sportowy charakter i rywalizację na dystansie 600m zakończyła na pierwszym miejscu z czasem 1:42.91 s.
Trzecie złoto wyskakała w trójskoku Anna Dwora w kategorii juniorek, która w najlepszej próbie uzyskała 11.56 m.
Srebrny medal wyskakał natomiast Wojciech Pichowicz w konkursie skoku wzwyż juniorów młodszych, który w najlepszej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.90 m.
Brązowy medal w biegu na dystansie 600m juniorek młodszych wywalczyła po bardzo dobrym finiszu Magdalena Pawłowska, która linię mety przekroczyła z czasem 1:44.87 s.
Również na najniższym stopniu podium z brązowym medalem stanęła Weronika Szwed w biegu na dystansie 400m juniorek młodszych uzyskując na mecie czas 67.05 s.
W biegu juniorów na dystansie 60m Piotr Kosiorek rywalizację zakończył na piątym miejscu.
Wszystkich wyżej wymienionych zawodników będziemy mogli oglądać na żywo podczas majowych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych na otwartym stadionie, które 14 maja odbędą się w Bogatyni na stadionie OSiR.
Wszystkim naszym medalistom gratulujemy tak owocnego startu i życzymy również licznych medali w kolejnych zawodach.

Piotr Wyroba

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5500zł
usd USD 4.1600zł 4.2000zł
czk CZK 0.1660zł 0.1690zł

Kurs z dnia: 2020-04-10

Pogoda

booked.net