Zdobyli 20 medaliDrużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 3 walczyły (15.12.2015) o medale w Finale Strefy Jeleniogórskiej w pływaniu drużynowym i indywidualnym w Kamiennej Górze. Wyniki przeszły najśmielsze oczekiwania. Drużyna dziewcząt zajęła VI miejsce, a chłopcy pierwsze oraz wywalczyli awans do Mistrzostw Dolnego Śląska. Zawody odbędą się we Wrocławiu.

W startach indywidualnych uczniowie okazali się również bezkonkurencyjni, zdobywając aż 11 medali. To imponujące wyniki uzyskane dzięki ciężkiej i systematycznej pracy.
Gratulacje należą się przede wszystkim trenerom z klubu pływackiego UKS ,,Orka" z Lubania, którzy nawet dwa razy dziennie pracują z gimnazjalistami z ,,Trójki". Brawo i wielkie gratulacje dla rodziców oraz oczywiście naszych niezawodnych sportowców!