Awans w Mistrzostwach Polski FA 5W Legnicy odbył się (17.10) drugi turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Football Academy dla Mikroregionu Południowo-Zachodniego organizowany przez FA Legnica. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn z rocznika 2006/2007 - FA Lwówek Śląski, FA Żagań, FA Chojnów, FA Legnica, FA Wałbrzych, FA Zgorzelec, FA Bogatynia i gospodarz I rundy FA Bolesławiec.

W Legnicy z różnych powodów zabrakło FA Wałbrzych oraz FA Żagań. Rozgrywki zostały przeprowadzone systemem każdy z każdym. We wszystkich meczach padło łącznie 41 bramek. Klasyfikacja w Mistrzostwach Polski Football Academy oparta jest o bilans bramek zdobytych i straconych. Dzięki takiemu systemowi punktacji, każde z rozegranych spotkań było bardzo emocjonujące, liczyła się każda bramka i widać było że drużyny nastawiły się na ofensywną grę, co przełożyło się na 126 zdobytych bramek łącznie w dwóch turniejach kwalifikacyjnych.
Duży sukces odnieśli zawodnicy FA Bogatynia, którzy zajęli 2 miejsce w klasyfikacji końcowej. Młodzi chłopcy tym samym uzyskali awans do Mistrzostw Makroregionalnych, które odbędą się na wiosnę. Stamtąd już tylko jeden krok do Finału Ogólnopolskiego. Przypominamy, że ich starsi koledzy w poprzedniej edycji grali w finale i zajęli 6 miejsce w Polsce. Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu kolegów. Najlepszym strzelcem drużyny Football Academy Bogatynia był Bartłomiej Nalepka, który zdobył 5 bramek.
W całym kraju, w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Football Academy, bierze udział 36 drużyn (około 380 zawodników), które na chwilę obecną dysponują zawodnikami z powyższego rocznika.
FA Bogatynia - Szymon Kowalczyk, Nikodem Kamiński, Michał Micor, Jakub Basta, Bartosz Tymochowicz (1 bramka) , Damian Soszyński (1 bramka), Bartłomiej Nalepka (5 bramek), Szymon Figura, Filip Majewski, Jakub Dankowski (1 bramka) . Trener Wojciech Mikulski i Maciej Kameduła