SP 3 Bogatynia zwyciężyli w 3-boju lekkoatletycznym 5Na stadionie OSiRu w Bogatyni rozegrane zostały (18.06) Mistrzostwa Miasta i Gminy w Trójboju Lekkoatletycznym Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych. W 3-boju LA na wynik drużyny składa się suma 5 najlepszych wyników uzyskanych przez zawodników z danej szkoły w 3 konkurencjach – bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową.

Zapraszamy do galerii!

Rezultaty uzyskane w poszczególnych konkurencjach są przeliczane na punkty wg tabel wielobojowych. W zawodach prawo startu posiadają dzieci urodzone w roku 2004 i młodsze.
Najlepsi zawodnicy muszą wykazać się niezwykłą sprawnością zarówno w skoku, rzucie i biegu i należą do najwszechstronniejszych sportowców w swojej kategorii wiekowej.
Najlepszą ekipą wśród dziewcząt i chłopców okazali się reprezentanci bogatyńskiej „Trójki", „srebro" wywalczyli uczniowie SP 1 Bogatynia. Brązowe krążki pojechały do „Trzcinca".