Kolejne sukcesy bogatyńskich badmintonistów 5Ostatni weekend bogatyńscy badmintoniści spędzili niedaleko Gorzowa – w Sulęcinie. Odbyły się tam Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z bogatyńskiego UKS Smecz wystartowało 12 graczy. Najlepiej spisała się para Liwia Szatkowska i Hanna Piotrowska, które w grze podwójnej zdobyły brąz a ta sama Liwia w parze z Jakubem Twerdem w grze mieszanej zdobyli brąz.

Pozostali nasi zawodnicy zajmowali punktowane miejsca 5-8 lub 9-16 oraz 17-32. Ogólnie województwo nasze czyli Dolnośląskie wygrało z Lubuskim aż 44 : 11. W zawodach oprócz wyżej wymienionych startowali również: Dawid Twerd, Magda Szczecińska, Oliwia Lorek, Natalia Kazimierska, Agnieszka Chojnacka.
W tym samym czasie rozgrywane były Eliminacje do ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tutaj mieliśmy 3 zawodników. Awans uzyskał Rafał Jakiel który w grze singlowej zajął 2 miejsce a w deblu z Kamilem Słupkiem ( KS Chojnik Jelenia Gora ) 1 miejsce. Zawody odbywały się się w odremontowanej hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego i niektórzy nie byli w stanie poznać tej hali po remoncie.
Ula Nowak, bogatynianka ale zawodniczka KS Chojnik Jelenia Góra a za razem studentka AWF we Wrocławiu, grała za swoją drużyną w Warszawie w Akademickich Mistrzostwach Polski. Wszystkie wyniki są na tournamentsoftware.com wystarczy wpisać Warszawa. Ula wraz ze swoją ekipą z AWF Wrocław zdobyła brązowy medal! Jest to już drugi medal Uli w kolejnym tygodniu po MP w Białymstoku, gdzie zdobyła brąz w grze deblowej. Wielkie gratulacje i czekamy na zawodnika z Bogatyni, który wystąpi na Olimpiadzie w Rio. Miejmy nadzieje, że to tylko kwestia czasu. Zapraszamy na www.smecz-rackets.pl