Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,1600zł 4,5400zł
usd USD 3,4800zł 3,4400zł
chf CHF 4,5000zł 4,5500zł
gbp GBP 4,8000zł 4,8400zł
czk CZK 0.1680zł 0.1699zł

Kurs z dnia: 2026-06-16

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa

Sportowe emocje, dziecięca radość i prawdziwie olimpijska atmosfera – tak wyglądała XVII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków, która odbyła się 30 maja na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Białogórskiej w Bogatyni.

W wydarzeniu udział wzięło aż 150 najmłodszych sportowców reprezentujących siedem przedszkoli z miasta i gminy Bogatynia. Dzieci w wieku od 4 do 7 lat rywalizowały w trzech konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 40 metrów, rzucie piłeczką oraz skoku w dal. Mimo sportowej rywalizacji najważniejsza była dobra zabawa, integracja i promowanie aktywności fizycznej już od najmłodszych lat.

Organizatorzy zadbali o wyjątkową oprawę wydarzenia. Uroczyste otwarcie rozpoczęło się od sztafety z ogniem olimpijskim przygotowanej przez MKS Szerszeń Bogatynia. Symboliczny ogień wystartował spod Urzędu Miasta i Gminy i został uroczyście wniesiony na stadion wśród braw dzieci, rodziców oraz opiekunów.

Kulminacyjnym momentem ceremonii było zapalenie znicza olimpijskiego przez Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza oraz Dyrektora OSiR Sebastiana Klimczaka. Nie zabrakło również wyjątkowego akcentu – widowiskowego wypuszczenia gołębi przygotowanego przez Hodowców Gołębi Pocztowych z Bogatyni.

Między sportowymi konkurencjami na najmłodszych czekało wiele atrakcji dodatkowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, przeciąganie liny, rzuty do kosza oraz specjalne stanowisko Young Talents Academy. Po sportowych zmaganiach dzieci mogły również skorzystać z przygotowanego poczęstunku.

Choć podczas zawodów prowadzono klasyfikację przedszkoli, tego dnia wynik miał znaczenie symboliczne. Najważniejszy był udział, wysiłek i wspólna zabawa. Każdy uczestnik został nagrodzony złotym medalem, pamiątkowym dyplomem oraz słodkim upominkiem. Z kolei przedszkola otrzymały sprzęt sportowy ufundowany przez Fundację PGE.

Nad bezpieczeństwem dzieci przez cały czas czuwali pedagodzy, wykwalifikowani sędziowie oraz zespół ratownictwa medycznego Iza Med. Organizatorzy podkreślają, że sukces wydarzenia nie byłby możliwy bez wsparcia wielu osób i instytucji, w tym Marcina Woronieckiego, Straży Miejskiej, MKS Szerszeń Bogatynia oraz Hodowców Gołębi Pocztowych.

XVII Olimpiada Sportowa Przedszkolaków po raz kolejny pokazała, że sport może być doskonałą okazją do integracji, budowania pewności siebie i rozwijania pasji już od najmłodszych lat. Uśmiechy dzieci i ogromne emocje to najlepszy dowód na to, że takie wydarzenia są niezwykle potrzebne.

Do zobaczenia za rok na kolejnej olimpijskiej arenie najmłodszych mieszkańców Bogatyni!

(red./Foto:UMiGB)

Reklama

Używamy cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.

hacklink hack forum hacklink film izle hacklink สล็อตเว็บตรงสล็อตเว็บตรงสล็อตเว็บตรงสล็อตเว็บตรงสล็อตเว็บตรงRomabetบาคาร่าสล็อตเว็บตรงสล็อตjojobetjojobet girişmasspaygrandpashabetgrandpashabetCasibomgrandpashabetDeneme bonusu veren siteler 2026lemon casinoRomabetjojobet girişjojobetjojobetjojobetmarsbahisjojobetspartakiada2015.pltipobetbetsatbetsatbetsatcasibomjojobetjojobetgrandpashabetjojobetgrandpashabetjojobetgrandpashabetjojobet