FOT.Ł.Żbik Świdnicki turniej curlingowyCurling to fascynująca zimowa, zespołowa dyscyplina olimpijska, która zdobywa coraz większą popularność, także w Polsce. Dzięki uprzejmości Dolnośląskiego Klubu Curlingowego “Dzik” Świdnica, teraz będzie można spróbować swoich sił w curlingu również w Łagowie. 6 lutego zostanie przeprowadzony trening otwarty na lodowisku w Łagowskim Ośrodku Sportowym.

- W curling może grać każdy i w zasadzie w każdym wieku. Na turniejach towarzyskich rywalizują ze sobą mężczyźni, kobiety, dzieci i niepełnosprawni na wózkach. Najstarszy medalista Igrzysk Olimpijskich miał 59 lat. To bardzo towarzyska gra. W zawodach przyjęło się, że po meczu zwycięzcy zapraszają rywali do baru – opowiada Bartosz Łobaza. 35-latek z Wałbrzycha jest prezesem DKC “Dzik” Świdnica. Jest też reprezentantem Polski, z którą wywalczył srebrny i brązowy medal Mistrzostw Europy Dywizji B.
W Polsce warunki do uprawiania curlingu są skromne. Istnieje tylko jedna profesjonalna hala w Łodzi. Mimo trudności drużyn przybywa. Rozgrywki ligowe Polskiej Federacji Klubów Curlingowych odbywają się na czterech poziomach.
Na świecie największą popularność curling cieszy się w Kanadzie, gdzie zarejestrowanych jest około 900 tysięcy zawodników!

– Podczas półtoragodzinnych zajęć przedstawimy zainteresowanym podstawowe zasady gry, nauczymy wszystkich elementów curlingu, a na koniec uczestnicy zagrają swój pierwszy mecz. Curling można bardzo szybko opanować by czerpać z tego satysfakcję. Jeżeli ktoś uważa, że to nie jest sport dla niego, to niech najpierw przyjdzie i spróbuje, bo curling może spodobać się każdemu. – podsumowuje Bartosz Łobaza.

Zajęcia będą prowadzone przez Bartosza i zawodników ze Świdnicy. Każdy może przyjść i spróbować swoich sił. Wystarczy zabrać ze sobą buty sportowe na zmianę, ciepłe skarpety i spodnie które nie będą krępowały ruchów (odradzamy jeansy). Wstęp na zajęcia jest bezpłatny.

Foto (C) WCF fot. Richard Gray Bartosz Łobaza z prawej

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Schronisko 1%

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7800zł
usd USD 4,3600zł 4,4400zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-03-22

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa