XII turniej halowy piłki nożnej im. Zygmunta Duziaka 1MOSiR w Lubaniu tradycyjnie na początku roku był organizatorem zawodów upamiętniających wieloletniego pracownika lubańskiego ośrodka sportu i rekreacji, społecznika, radnego, organizatora i animatora życia sportowego w Lubaniu. Tym razem w turnieju piłki halowej uczestniczyło 10 zespołów. Zawody otworzyła Dyrektor MOSiR w Lubaniu Małgorzata Garula i punktualnie o 9.30 zawodnicy przystąpili do rozgrywek grupowych, w których rozegrano 20 meczów.

 

 

Turniej stał na wysokim poziomie, mecze dostarczały wielu sportowych emocji uczestnikom i kibicom. Zawody wzorowo prowadzili sędziowie Paweł Kozina i Jacek Ciepiela, a nad stroną organizacyjną czuwali Konrad Rutkiewicz i Artur Ryżewski wraz z pozostałymi pracownikami MOSiR w Lubaniu. Do końca meczów grupowych trwała walka o jak najlepszy wyniki i uzyskanie awansu do strefy finałowej. Ostatecznie turniej trwający od 9 do 16.30 zakończył się następującymi wynikami:
Miejsca IX BÓBR DĄBROWA BOLESŁAWIECKA i SPIDI TEAM
Miejsca VII LZS KOŚCIELNIK i PISARZOWICE
W meczach o miejsca I – V po zażartych i emocjonujących meczach, przeważnie kończących się rzutami karnymi, padły następujące wyniki :
PÓŁFINAŁ 1 MASMIX-POLICJA 0:0 (1:2 k)
PÓŁFINAŁ 2 ŁUŻYCE LUBAŃ U-20 – NSZZF i PW ZARĘBA 2:2 (3:2 k)
O V BAZALT SULIKÓW – EIBAUER 1:1 (2:3 k)
O III MASMIX – NSZZF i PW ZARĘBA 0:0 (5:4 k)
O I POLICJA – ŁUŻYCE LUBAŃ U-20 4:1
Zatem ostatecznie nagrody w postaci piłek halowych Saller dla pierwszych trzech drużyn oraz okolicznościowych medali powędrowały do:
I m zajęła drużyna POLICJI z Lubania w składzie:
Brodowicz Marcin, Duszynski Rafał, Poszelężny Bartosz, Poszelężny Mateusz, Kapusta Bartosz, Zabielski Damian, Burzyński Mariusz, Burzyński Dariusz, Salach Sławomir
II m zajęli juniorzy z lubańskich ŁUŻYC w składzie :
Bolimowski Jakub, Kościecha Jakub, Kaszta Ernest, Bielak Patryk, Piaśnik Marcin, Młynarski Kamil, Sitek Kamil, Gawłowski Patyryk, Czułowski Bartek
III m zajęła drużyna MASMIX z Bogatyni w składzie :
Czekanski Jarosław, Czeczot Krzysztof, Pazyra Patyryk, Molka Jurek, Szajerka Adrian, Omelanski Mariusz, Suchocki Marcin, Pastuszko Łukasz, Marszałek Michał, Sidorowicz Bartek
IV m zajęła drużyna z ZARĘBY, a V zespół EIBAUER ze Zgorzelca.
Najlepszym zawodnikiem uznano Damiana Bojdzińskiego (NSZZF i PW ZARĘBA), najlepszym bramkarzem Damiana Zabielskiego (POLICJA), a królem strzelców został Łukasz pastuszko (6 bramek – MASMIX). Zawodnicy zostali nagrodzeniu dyplomami oraz koszulkami sportowymi firmy Saller.
W czasie turnieju uczestnicy mogli skorzystać z bufetu oraz ciepłego posiłku w postaci pysznego strogonova. Pomimo bardzo długiego grania i czekania, całe przedsięwzięcie należy ponownie zapisać na plus organizatorowi, czyli MOSiR w Lubaniu. Zawodnicy byli zadowoleni, sprawny przebieg i organizacja turnieju, bufet, nagrody oraz dobry poziom turnieju na pewno zostanie w pamięci ich uczestników, upamiętniając w godny sposób patronata imprezy – Zygmunta Duziaka. Do zobaczenia za rok !
Konrad Rutkiewicz MOSiR

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-25

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa