Wszyscy byli wygrani 3Odbył się (27.09) drugi turniejów Ligi Żaków rocznik 2007 – 2008. W turnieju oprócz drużyny Football Academy Bogatynia wzięły udział jeszcze takie zespoły jak Football Academy Zgorzelec, UKS Pieńsk, Piast Zawidów, Granica Bogatynia, Nysa Zgorzelec, Orliki Węgliniec. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.

 

 


Drużyna FA Bogatynia prowadzona przez trenera Wojciecha Walczaka występując w następującym składzie: Bartek Tymochowicz, Nikodem Kamiński, Kuba Basta, Adrian Kras, Szymon Pasternak, Alan Miłuch, Alan Kosiarski, Paweł Maranda, Paweł Gałuszka, Piotr Domański, Bartek Izebczyk, Filip Gębuś, Dawid Wiśniewski, Michał Micor. Drużyna rozegrała 6 spotkań z wynikami:
Piast Zawidów - UKS FA Bogatynia 0:2
UKS FA Bogatynia -UKS Pieńsk 1:1
UKS FA Bogatynia – Orliki Węgliniec 4:2
UKS FA Bogatynia - Granica Bogatynia 1:2
FA Zgorzelec - UKS FA Bogatynia 3:0
UKS FA Bogatynia - Nysa Zgorzelec 0:0

W turnieju nie było prowadzonej standardowej klasyfikacji punktowej, co zgodnie z przepisami PZPN zapobiega rozgrywaniu meczów w atmosferze niezdrowej rywalizacji. Podopieczni trenera Wojtka mieli okazję po raz kolejny poznać smak i radość z wygranych spotkań, niedosyt po remisie oraz poznali również co oznacza gorycz przegranego meczu. Ale najważniejsza była dobra zabawa, radość z gry i zdobywanych bramek, których w tym turnieju drużyna z FA Bogatynia zdobyła osiem a na listę strzelców wpisali się: Bartosz Tymochowicz – 5, Kuba Basta, Szymon Pasternak, Dawid Wiśniewski po jednej bramce.
Po turnieju trener Wojciech Walczak powiedział – „Jestem zadowolony z występów chłopców w tym turnieju, każdy z nich pokazał duże zaangażowanie w grze. Jesteśmy drużyną , która debiutuje w tych rozgrywkach i wspomagamy się jeszcze chłopcami, którzy mają za sobą już dwa lata występów w tej lidze, Bartek Tymochowicz, Nikodem Kamiński, Kuba Basta dali drużynie dużo pewności w grze co pozytywnie wpłynęło na resztę chłopców, którzy pokazali się również z bardzo dobrej strony, dziękuję również rodzicom za kulturalny doping, pozytywną motywację dzieci.."
Trener Wojtek wybrał Bartka Tymochowicza jak najlepszego zawodnika w drużynie, natomiast Paweł Gałuszka został wybrany najlepszym bramkarzem całego turnieju.

Wojciech Mikulski

Wszyscy byli wygrani 4

 

 

 

 

 

 

 

Wszyscy byli wygrani 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3800zł 4.3600zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-07-31

Pogoda

booked.net