II rok z Football Academy Bogatynia 13W niedzielę (05.10) na boisku OSiR przy ul. Białogórskiej w Bogatyni grupa ok.70 osób dość specyficznie i radośnie obchodziła II rok szkółki piłkarskiej Football Academy Bogatynia. FA Bogatynia powstała we wrześniu 2012 roku, a jej założycielami i pierwszymi trenerami są Wojciech Walczak i Wojciech Mikulski. Obaj w młodości uprawiali piłkę nożną w lokalnym wydaniu.

 

Kiedy ich przygoda z piłka się zakończyła, w głowach zaczął kiełkować pomysł o utworzeniu szkółki piłkarskiej z prawdziwego zdarzenia. Na wiosnę 2012 roku, niezależnie od siebie, obaj podjęli działania zmierzające do założenia szkółki. Dopiero prezes Pogoni Markocice, Marek Gorczyca wpadł na pomysł, aby obaj połączyli siły i stworzyli wspólna akademię. Poznał ich ze sobą i zaproponował współpracę. Pomysł ten spodobał się obu i na jesień szkółka ruszyła pełna parą. Na początku w zajęciach brało udział ok. 35 dzieci. W ciągu roku przez szkółkę przewinęło się ok. 180 dzieci i młodzieży. W chwili obecnej w akademii jest ok. 80 chłopców i 4 dziewczynki którzy trenują w 7 grupach pod okiem 5 trenerów. Oprócz założycieli zajęcia z młodzieżą prowadzą trenerzy Adrian Pawelczyk, Maciej Kameduła i Łukasz Duduć.

Podczas pikniku wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki ufundowane przez Burmistrza Miast i Gminy Bogatynia Andrzeja Grzmielewicza oraz bidony, opaski, plan lekcji i naklejki ufundowane prze FA Bogatynia. Następnie wręczono nagrody i wyróżnienia które otrzymali: Bartłomiej Nalepka, Mateusz Konieczny, Igor Wydrzyński – stypendium ufundowane przez FA Bogatynia
Za pomoc i wsparcie działalności szkółki pamiątkowe koszulki otrzymali Burmistrz Andrzej Grzmielewicz i Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bogatyni Konrad Wysocki.

Po nagrodach i wyróżnieniach wszyscy zawodnicy przystąpili do konkursu rzutów karnych a później zorganizowano turniej dla 6 drużyn. Wszystkie mecze dostarczyły wielu emocji i niezapomnianych wrażeń ich uczestnikom. Nie obyło się bez siniaków, łez oraz emocji i radości towarzyszącej każdej strzelonej bramce. Było bardzo dużo radości, uśmiechu i zadowolenia.
Na koniec dzieci wspólnie z rodzicami, mogli delektować się kiełbaskami oraz słodkimi pysznościami, które zostały przygotowane przez ich opiekunów. Przez cały czas świeciło piękne słońce a wszystkim uczestnikom dopisywał bardzo dobry humor.

Wszystkich chętnych do zapisania się do FA Bogatynia zapraszamy do udziału w treningach Naszymi partnerami są takie kluby jak Lech Poznań czy Bolton Wanderers oraz Wisła Płock. Szkoleniem objęte są dzieci w wieku 4-12 lat (w zajęciach mogą również uczestniczyć dziewczynki). Zajęcia prowadzą instruktorzy piłki nożnej.. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu na boisku LO w Bogatyni. Wszystkich rodziców i opiekunów zainteresowanych szkoleniem swoich pociech serdecznie zapraszamy. Bliższych informacji udzielają instruktorzy pod nr tel. 663 244 770 lub 519 167 272 oraz na http://www.footballacademy.pl/szkolka_pilkarska_Bogatynia.html lub https://www.facebook.com/FootballAcademyBogatynia

Wojciech Mikulski

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3700zł 4.4500zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-08-04

Pogoda

booked.net