I Urodziny FA Zgorzelec 2Na boisku (10.05) przy Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu grupa ok.50 osób dość specyficznie i radośnie obchodziła I urodziny szkółki piłkarskiej Football Academy Zgorzelec. FA Zgorzelec powstała w kwietniu 2013roku, a jej założycielami i pierwszymi trenerami są Wojciech Walczak i Wojciech Mikulski. Obaj w młodości uprawiali piłkę nożną w lokalnym wydaniu.

 

Kiedy ich przygoda z piłka się zakończyła, w głowach zaczął kiełkować pomysł o utworzeniu szkółki piłkarskiej z prawdziwego zdarzenia. We wrześniu 2012 roku, założyli szkółkę w swoim rodzinnym mieście Bogatyni. Pomysł wypalił, więc spróbowali wystartować wiosną 2013r ze swoim pomysłem w Zgorzelcu. Tutaj również spotkał się z zainteresowaniem ze strony małych adeptów sztuki piłkarskiej i ich rodziców. Na początku w zajęciach brało udział ok. 20 dzieci. W ciągu roku przez szkółkę przewinęło się ok. 75 dzieci. W chwili obecnej w akademii jest ok. 40 chłopców i 2 dziewczynki, którzy trenują w 3 grupach pod okiem 4 trenerów. Oprócz założycieli zajęcia z młodzieżą prowadzą trenerzy Grzegorz Przekop i Bogdan Szczęsny.
Podczas urodzinowego pikniku można było skosztować pysznych wypieków przyniesionych przez rodziców oraz zjeść tort, który zrobiła Ingę Kurowską.
Po tym słodkim wstępie zorganizowano mecz dzieci kontra tatusiowie, po około 30 minutowej rozgrywce przyszedł czas na odpoczynek i zjedzenie pysznych kiełbasek z grilla serwowanych przez menagerów szkółki. Następnie odbyły się kolejne mecze tym razem z udziałem dwóch drużyn z FA Zgorzelec i dwóch zaproszonych z FA Bogatynia. Wszystkie mecze dostarczyły wielu emocji i niezapomnianych wrażeń ich uczestnikom. Nie obyło się bez siniaków, łez oraz emocji i radości towarzyszącej każdej strzelonej bramce. Było bardzo dużo radości, uśmiechu i zadowolenia. W między czasie wszystkie dzieci otrzymały niespodzianki, każdy z nich dostał po miniaturce piłkarzy oraz bidon a zawodnicy którzy są z nami w szkółce od pierwszego treningu otrzymali kurtki przeciwdeszczowe z własnymi inicjałami.
Wyróżniono tez rodziców, którzy współpracowali z akademią – Piotra Gorbacza oraz Marka Szulca. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie na rocznicowy piknik oraz za przyniesione na słodkości. Do zobaczenia na następnych urodzinach.

Wszystkich chętnych do zapisania się do FA Zgorzelec zapraszamy do udziału w treningach Naszymi partnerami są takie kluby jak Lech Poznań czy Bolton Wanderers oraz Wisła Płock. Szkoleniem objęte są dzieci w wieku 4-12 lat (w zajęciach mogą również uczestniczyć dziewczynki). Zajęcia prowadzą instruktorzy piłki nożnej.. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu na boisku przy Gimnazjum nr2 w Zgorzelcu przy ul. Orzeszkowej. Wszystkich rodziców i opiekunów zainteresowanych szkoleniem swoich pociech serdecznie zapraszamy. Bliższych informacji udzielają instruktorzy pod nr tel. 663 244 770 lub 519 167 272 oraz na

Wojciech Mikulski

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Siła

"Siła ognia"

26 - 30.06.2020r.

 

Lubań

Wawel

Wierzę
 

"Wierzę w Ciebie"

26.06 - 02.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Parasite

"Parasite"

24.06 - 01.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4250zł 4.4500zł
usd USD 3.9200zł 3.9900zł
czk CZK 0.1650zł 0.1675zł

Kurs z dnia: 2020-07-03

Pogoda

booked.net