1Podział punktów w emocjonującym hicie kolejki, niespodziewana pierwsza wygrana Traphouse oraz pewne zwycięstwa faworytów w pozostałych spotkaniach. Zapraszamy na relację z piątej kolejki XV edycji Zgorzeleckiej Ligi Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec.Piątą kolejkę otworzyło spotkanie Ad Bud Design kontra Eurodom.

Zdecydowanym faworytem był niewątpliwie urzędujący mistrz, jednak debiutant nie zamierzał tanio sprzedawać skóry i przez długi czas dzielnie walczył jak równy z równym. Przez moment Eurodom prowadził nawet 2:1, ale nie zdołał utrzymać tego prowadzenia i do przerwy przegrywał 2:4. Po przerwie Ad Bud Design podkręcił tempo i ostatecznie zwyciężył 10:2. Ciekawe spotkanie rozegrali zawodnicy Amigos Fc oraz Fc La Masia. Ci pierwsi prowadzili już 3:0 i gdy wydawało się, że to koniec emocji w tym spotkaniu to w krótkim czasie zrobiło się 3:2 i gra się wyrównała. La Masia dążyła do wyrównania narażając się na kontry, z których dwie zakończyły się bramkami i Amigos Fc zwyciężyli 5:2. Do niespodzianki doszło w kolejnym meczu, w którym Traphouse pokonał faworyzowaną Granicę Pieńsk 8:3. Dla zwycięzców, którzy zagrali bardzo ambitnie i z wielkim zaangażowaniem, były to pierwsze punkty w obecnych rozgrywkach. Czwarte spotkanie to starcie The Veterans z RKS Huwdu, którzy bardzo długo dzielnie stawiali opór doświadczonemu rywalowi, głównie dzięki świetnie spisującemu się w bramce Kornelowi Rogowskiemu. Ostatecznie The Veterans zwyciężyli 5:1, ale gdyby nie bramkarz debiutantów wynik byłby zdecydowanie wyższy. Najwięcej bramek w piątej kolejce kibice oglądali w spotkaniu PKS z KS Milików. Mecz zaskakująco łatwo i wysoko bo 12:4 wygrali zawodnicy Podwórkowego Klubu Sportowego. Na zakończenie kolejki mieliśmy hit tego dnia, w którym zmierzyły się jedyne niepokonane dotąd zespoły. Zawodnicy Unitalu i FB Solid Natronic, jak przystało na liderów, stworzyli bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko. Mecz był rozgrywany w szybkim tempie, a zawodnicy nie odstawiali nogi. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł Unital po bramce Szydlarskiego, a wyrównanie padło po samobójczym trafieniu Brzozy. Po chwili niebiescy ponownie wyszli na prowadzenie 2:1, a następnie 3:1 i wydawało się że nie pozwolą sobie odebrać 3 punktów. Wówczas FB Solid zaatakował odważniej co pozwoliło na odrobienie strat, a następnie na objęcie prowadzenia 4:3. Do końca Unital dążył do wyrównania, co przyniosło efekt w końcówce spotkania, a strzelcem był ponownie Szydlarski. Ostatecznie zespoły podzieliły się punktami remisując 4:4 i wspólnie przewodzą w tabeli.
Wyniki spotkań V kolejki ZLF:
AD BUD DESIGN – EURODOM   10:2 (4:2)
Bramki: Piechno (3), Chędogi (3), Góral (2), Szczęsny, Derkowski oraz Chornobay, Mukevych.
FC LA MASIA – AMIGOS FC  2:5 (0:3)
Bramki: Gniadzik, Kaźmierczak oraz Fidoruk (2), Mazur, Tymiński, Matys.
GRANICA PIEŃSK – TRAPHOUSE  3:8 (2:3)
Bramki: Adamowicz, Szymański, Szczepaniuk oraz Jurgowski D. (3), Statnik (2), Zielant, Skibicki, Kiełbowicz (sam.).
THE VETERANS – RKS HUWDU  5:1  (1:0)
Bramki: Rędzia (2), Drabik T., Antoniszyn, Sidor oraz Konieczny.
KS MILIKÓW – PKS   4:12 (0:7)
Bramki: Gawora (3), Masalski (2), Chojnacki (2), Król (2), Brzęk, Bogdaniec, Wojciechowski oraz Smyrnov (3), Ovchynnikov.
UNITAL – FB SOLID NATRONIC   4:4 (1:0)
Bramki: Szydlarski (3), Szynke oraz Komarzyniec (2), Mlonek, Brzoza (sam.).
Informacje dotyczące XV edycji ZLF dostępne na www.zgorzelec.info  oraz na FB (Zgorzelecka Liga Futsalu), gdzie obejrzycie również galerię i bramki ze spotkań, zapraszamy.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-01

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa