3- Czujemy się oszukani – mówił podczas przerwy Chris Wright do reportera. Miał na myśli taktykę Panathinaikosu, polegającą na skutecznym prowokowaniu do fauli graczy Turowa. Dawało im to łatwe punkty z rzutów wolnych. Efektem był nieładny mecz, zakończony zwycięstwem gości.

Rozgoryczenie Amerykanina wynikało przede wszystkim z przebiegu całej pierwszej połowy, a zwłaszcza inauguracyjnej ćwiartki. Gospodarze rozpoczęli ją z animuszem, ale potem zaczęły się schody. Od stanu 11:8 dla Turowa przyjezdni symulując akcje zaczepne, łatwo łapali przeciwnika na faule. Ci bardzo szybko przekroczyli limit pięciu przewinień i potem zaczęła się zabawa w kotka i myszkę. To, co czarnozieloni zdobyli rzutami z gry, ich rywale nadrabiali wolnymi. Dość powiedzieć, że o ile zgorzelczanie w całej pierwszej połowie mieli zaledwie pięć szans, to Grecy aż 17, spośród których 14 wykorzystali. Biorąc pod uwagę stan meczu 33:44 przy zejściu do szatni widać, że jedenastopunktowa przewaga wynikała nie z efektywnej gry gości, lecz właśnie z ich koszykarskiego cwaniactwa.

Wskazówki trenera Rajkovicia przyniosły efekty w trzeciej odsłonie. Zgorzelczanie poprawili skuteczność rzutową oraz obronę. Potrafił nawet jednym punktem ją wygrać (18:17). Niestety w czasie pięciu minut ostatniej kwarty Grecy zdobyli 17 oczek, podczas gdy Turów tylko 4 (prowadzenie 21 oczkami; 57:78), co ostatecznie zdecydowało o końcowym wyniku. Od tej chwili goście zwyczajnie odpuścili obronę, co zresztą skrupulatnie wykorzystali podopieczni trenera Rajkovicia. Kilka składnych akcji pozwoliło na odrobienie aż 11 oczek straty. Ostateczny wynik meczu 69:79 jest stosunkowo łagodnym „wymiarem kary”, bo różnica poziomu przeciwników była bardzo widoczna. Trzeba jedynie mieć nadzieję, że euroligowe doświadczenia przełożą się na lepszą grę Turowa w Tauron Basket Lidze i – być może – na korzystniejsze wyniki w kolejnych spotkaniach w ramach europejskiego NBA.