bioKiedy liście lecą z drzew, pojemnik na bioodpady może okazać się za mały. Można wówczas odebrać dodatkowe worki z siedziby ZGiUK.
Ścięte trawy, kwiaty, liście, rozdrobnione gałęzie z drzew i żywopłotów, resztki warzyw i owoców, obierki, skorupki jaj, fusy od kawy i herbaty, suche pieczywo, wióry czy trociny to odpady biodegradowalne.

 

Często zdarza się, że pojemnik na bioodpady wypełniony jest do granic możliwości a kolejna porcja liści czeka na uprzątnięcie. Okazuje się, że korzystający z usług lubańskiego Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych nie muszą z niecierpliwością czekać na opróżnienie pojemnika. Wystarczy zgłosić się do siedziby ZGiUK przy ul. Lwóweckiej 8 po dodatkowe, bezpłatne worki. Pracownicy wywożący bioodpady są zobowiązani, aby oprócz bioodpadów znajdujących się w pojemniku, zabrać również odpady bio zgromadzone w odpowiednio oznaczonych workach.
- Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych Sp. z o. o., odbierający bioodpady komunalne od mieszkańców Lubania zobowiązany jest odebrać wszystkie odpady, umieszczone w pojemnikach na bioodpady, a także odpady, które zostały wysypane z pojemników w trakcie ich opróżniania, wywiane lub wyrzucone przez osoby trzecie (np. w wyniku aktów wandalizmu) oraz odpady bio zgromadzone w odpowiednio oznaczonych workach, bezpłatnie udostępnianych przez firmę, odbierającą odpady – uzupełnia Kierownik Referatu do Spraw Opłat za Zagospodarowanie Odpadów Urzędu Miasta Lubań, Izabela Janik.
(ŁCR)

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3800zł 4.3600zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-07-31

Pogoda

booked.net