Lubań

Szczęśliwie uratowanySzczęśliwie zakończyły się poszukiwania 84-latka, który oddalił się z domu. Mężczyzna długo nie wracał do domu po tym, jak wyruszył ciągnikiem rolniczym w celu wykonania prac polowych. Druhy z OSP Platerówka znaleźli zaginionego mężczyznę w miejscowości Grabiszyce Górne. Lubańskich mundurowych wsparli funkcjonariusze z Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz druhy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Platerówki, Grabiszyc, Włosienia oraz Leśnej.

noresizeWiosenne temperatury i coraz dłuższe dni sprawiają, że więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Miejskie palce zabaw to miejsca często wybierane przez rodziców na bezpieczną i urozmaiconą zabawę z pociechami. Przy ulicy Leśnej stanęła karuzela i bujak. Na placu Lompy zamontowana została huśtawka. Z kolei przy ulicy Parkowej powstaje kolorowy „zamek”.

Człowiek gumaW środę (20.03) uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lubaniu mieli okazję wziąć udział w niezwykłym przedstawieniu. Uczestnik programu „Mam talent” zaprezentował się jako człowiek sprężyna. Efekty specjalne, takie jak: lasery, dym sceniczny, podświetlenia zrobiły ogromne wrażenie. Uczniowie mogli również sprawdzić swoją sprawność fizyczną pod czujnym okiem artystów cyrkowych.

Pijanyz sądowym zakazem 2Policjanci z Posterunku Policji w Zawidowie zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego, który kierował pojazdem marki Mazda pomimo sądowego zakazu i mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo doprowadził do kolizji z innym pojazdem, po czym wjechał do rowu. Teraz za popełnione przestępstwa może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

ŁapówkaPolicjanci z lubańskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który za odstąpienie od wykonania czynności służbowych zaproponował im łapówkę. 41-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wizyta w Zakładzie KarnymW środę (28.02) na terenie Zakładu Karnego w Zarębie dzięki uprzejmości dyrektora mjr Mateusza Jaraczewskiego odbyło się spotkanie skazanych z poezją. Było ono także okazją do wysłuchania najznamienitszych polskich utworów. "Już po raz trzeci naszą jednostkę penitencjarną zaszczycili swoim przybyciem poeta Pan Krystian Krzysztof Jankiewicz wraz z Paniami Angeliką Felsztyńską i Wiolettą Milewską, które w wyjątkowy sposób deklamowały utwory liryczne, które wyszły spod pióra naszego Gościa.

articleLubańscy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Narkotykową ustalili, że w jednym z lubańskich mieszkań mogą znajdować się narkotyki. Mundurowi w tym tygodniu, wcześnie rano weszli do mieszkania, gdzie zastali zaskoczoną 41-latkę. Kobieta chciała uniknąć konfrontacji, więc próbowała się ukryć w łóżku pod kołdrą.

sfingowany napadPolicjanci otrzymali zgłoszenie, że jeden z listonoszy działający na terenie miasta został napadnięty. Zgłaszający szczegółowo opisał zdarzenie, z którego wynikało, że będąc na klatce schodowej jednego z budynków wielorodzinnych został zaatakowany przez dwóch nieznanych mu mężczyzn. Zamaskowani sprawcy jak wynikało z relacji pokrzywdzonego zadawali mu ciosy w brzuch doprowadzając do stanu bezbronności, a następnie zabrali mu saszetkę zawierającą pieniądze.

noresizeNie od dzisiaj wiadomo, że przyrody najlepiej uczyć się przez obserwację. Co jednak zrobić, gdy za oknem zimno, szaruga, deszcz? Można przyrodę zaprosić do szkolnej klasy i tu dokonać szeregu interesujących obserwacji. W zrealizowaniu tego przedsięwzięcia nieocenieni okazali się rodzice naszych uczniów.

Etap rewitalizacjiRewitalizacja terenów nad rzeką Siekierką to długofalowy projekt, mający na celu utworzenie kilkukilometrowej trasy spacerowej i nowoczesnego terenu wypoczynkowo-rekreacyjnego. Pierwszy etap inwestycji został zrealizowany w 2023 roku

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-04-12

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa