Lubań

Święto PolicjiŚwięto Policji to dla każdego funkcjonariusza i pracownika Policji dzień szczególny. To czas awansów, nominacji, odznaczeń, podziękowań i skierowania słów uznania dla ciężkiej, pełnej poświęcenia służby i pracy. To również moment refleksji nad trudami służby i pamięci o tych, którzy poświęcili życie w trakcie wykonywania swoich obowiązków. Tegoroczne obchody związane były ze zbliżającą się 105. rocznicą utworzenia Policji Państwowej, przypadającą na 24 lipca 2024 roku.

Wakacyjne spotkanieFunkcjonariusze z lubańskiej jednostki policji przeprowadzili kolejne działania prewencyjne pn. „Bezpieczne Wakacje”. Celem tej akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi dzieci i młodzieży na niebezpieczne sytuacje, jakie mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku. Policjanci w trakcie takich spotkań przekazują uczestnikom cenne wskazówki i dobre rady, które dotyczą zabaw nad wodą i w górach a także kontaktów z osobami nieznajomymi.

Sukces strażakaNasz strażak zdobył wicemistrzostwo w X Mistrzostwach Polski Strażaków w kolarstwie szosowym. Emocji dodaje fakt, że zawodnik z lubańskiej komendy został po pierwszych przeliczeniach zakwalifikowany na miejscu III-cim (na zdjęciach znajduje się puchar i dyplom z 3 miejscem). Już po wręczeniu medali okazało się, że doszło do pomyłki i ostatecznie Mateusz „wskoczył” na drugą pozycję.

Z troski zabrał 1Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież pieniędzy na szkodę 84-letniego mieszkańca powiatu. Mężczyźni dzień wcześniej spożywali wspólnie alkohol, a następnie sprawca wykorzystując sposobność zabrał portfel pokrzywdzonego z kwotą ponad 6 tysięcy złotych. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

 Akcja kopertaW ramach realizacji działań prewencyjnych w miesiącu maju br. lubańscy strażnicy miejscy przeprowadzili wzmożone kontrole pod kątem przestrzegania przez kierujących przepisów drogowych dotyczących korzystania z wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością miejsc parkingowych. W Lubaniu przepisy te są respektowane na przyzwoitym poziomie.

Strażacy w Siekierczynie 1W piątek (24.05) odbył się Piknik Rodzinny w Przedszkolu w Zarębie, w trakcie którego zaprezentowano wóz bojowy ochotniczej straży pożarnej. Każdy przedszkolak miał okazję w nim usiąść i ubrać hełm strażacki. Natomiast w sobotę (25.05) strażacy brali udział w obchodach Święta Szkoły Podstawowej w Siekierczynie. Tam również zaprezentowali wóz strażacki i zrobili pokaz pierwszej pomocy.
(OSP/Siekierczyn/Foto)

nieuczciwa opiekunkaLubańscy dzielnicowi zatrzymali 35- letnią kobietę podejrzaną o kradzież pieniędzy. Mieszkanka powiatu lubańskiego poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa kryminalne, bezinteresownie opiekowała się starszą osobą, którą następie okradła na łączną kwotę 60 tysięcy złotych. Teraz sprawą kobiety zajmie się lubański sąd. Grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Dbają o parkW tym roku mija 200 lat od budowy Domu Górskiego na Kamiennej Górze i rozpoczęcia tworzenia wokół niego założeń zieleni, które dziś określamy mianem parku na Kamiennej Górze. Miejski samorząd nie tylko na bieżąco dba stan tego wyjątkowego miejsca, ale i wdraża długofalowe projekty, których celem jest podniesienie jego walorów przyrodniczo-rekreacyjnych. W 2019 roku sporządzono projekt remontu dróg i alejek na Kamiennej Górze.

Bez nazwyPo majowym weekendzie w hali produkcyjnej wybudowanej przy Zakładzie Karnym w Zarębie pracę rozpoczęła pierwsza grupa skazanych. Osadzeni będą pracowali przy montażu mebli tapicerowanych. Po kilku miesiącach poszukiwań kontrahenta z końcem lutego 2024 roku dyrektor Zakładu Karnego w Zarębie podpisał umowę z Fabryką Nova Polska na dzierżawę hali produkcyjnej wybudowanej przy zakładzie karnym i zatrudnienie w niej osadzonych.

Siekierka czyściejszaPracownicy Nadzoru Wodnego Lubań przy współpracy Urzędu Miasta Lubań prowadzą prace porządkowe Siekierki. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie prowadzi właśnie prace porządkowe lubańskiego cieku wodnego. Efekty tych działań widać już na Siekierce płynącej przy ul. Łużyckiej. W ramach współpracy z lubańskim samorządem Nadzór Wodny Lubań może liczyć na wsparcie ze strony miejskiej spółki - Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-19

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa