Do huty w Hermanicach 13Grupa Bog-Tur z Bogatyni wybrali się (09.12) do fabryki szkła Spider Glass w Hermanicach. O godzinie 12:00 pod bogatyńskim liceum zebrała się 35-osobowa grupa członków klubu i ruszyła w kierunku Markocic. Już po przekroczeniu granicy zaczął padać śnieg i zrobiło się biało. Minęli oświetlone domy i zatrzymali się przy pozostałościach prac rzeźbiarzy z ubiegłego roku. Postacie i baranki wykonane są z drewna. Po krótkim odpoczynku ruszyli w dalszą drogę.

Zapraszamy do galerii

 

Minęli fabrykę, przeszli mostkiem nad Oleską i zatrzymali się przy nowo zbudowanej grocie Hermanicke Peklo, która znajduje się na przeciw hermanickiej gospody. Wejście do groty pilnuje niedźwiedź.
Pokrzepieni i zmarznięci, gdyż zrobiło się bardzo zimno, poszli do fabryki szkła Spider Glass. Po opłaceniu wstępnego w kwocie 50 KC i przywitaniu się z właścicielem Josefem Novotnym rozpoczęli zwiedzanie fabryki. Po obejrzeniu nowej i starej wystawy oraz zrobieniu drobnych zakupów przeszli do sali, gdzie odbywał się występ kapeli jazzowej młodzieżowego zespołu z Liberca pod dyrekcją 82-letniego pana MIHULKA. Wcześniej odbył się występ znanej nam kapeli HERMANEK z Hermanic.
Po krótkiej przerwie rozpoczął koncert znany z ubiegłego roku zespół jazzowy OLD STARS DIXIELAND z Liberca. W czasie koncertu świetnie bawili się razem z sąsiadami Czechami.
Po zakończeniu wizyty w Spider Glass poszli w stronę gospody. Już z daleka widać było oświetlone na czerwono Hermanicke Peklo, a drogę do niego oświetlały ustawione wzdłuż rzeki Oleski płonące pochodnie i świeczki. Przed grotą stał namiot i rozbrzmiewała muzyka. atmosfera była niesamowita.
Pełni wrażeń wróciliśmy w powrotną drogę do Bogatyni. wszystkim podobał się rajd, pełen wrażeń.

Z. Kluczyk
Fot.; M. Kowalski

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4700zł 4.4750zł
usd USD 3.9600zł 3.9800zł
czk CZK 0.1660zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2020-07-08

Pogoda

booked.net