Do huty w Hermanicach 13Grupa Bog-Tur z Bogatyni wybrali się (09.12) do fabryki szkła Spider Glass w Hermanicach. O godzinie 12:00 pod bogatyńskim liceum zebrała się 35-osobowa grupa członków klubu i ruszyła w kierunku Markocic. Już po przekroczeniu granicy zaczął padać śnieg i zrobiło się biało. Minęli oświetlone domy i zatrzymali się przy pozostałościach prac rzeźbiarzy z ubiegłego roku. Postacie i baranki wykonane są z drewna. Po krótkim odpoczynku ruszyli w dalszą drogę.

Zapraszamy do galerii

 

Minęli fabrykę, przeszli mostkiem nad Oleską i zatrzymali się przy nowo zbudowanej grocie Hermanicke Peklo, która znajduje się na przeciw hermanickiej gospody. Wejście do groty pilnuje niedźwiedź.
Pokrzepieni i zmarznięci, gdyż zrobiło się bardzo zimno, poszli do fabryki szkła Spider Glass. Po opłaceniu wstępnego w kwocie 50 KC i przywitaniu się z właścicielem Josefem Novotnym rozpoczęli zwiedzanie fabryki. Po obejrzeniu nowej i starej wystawy oraz zrobieniu drobnych zakupów przeszli do sali, gdzie odbywał się występ kapeli jazzowej młodzieżowego zespołu z Liberca pod dyrekcją 82-letniego pana MIHULKA. Wcześniej odbył się występ znanej nam kapeli HERMANEK z Hermanic.
Po krótkiej przerwie rozpoczął koncert znany z ubiegłego roku zespół jazzowy OLD STARS DIXIELAND z Liberca. W czasie koncertu świetnie bawili się razem z sąsiadami Czechami.
Po zakończeniu wizyty w Spider Glass poszli w stronę gospody. Już z daleka widać było oświetlone na czerwono Hermanicke Peklo, a drogę do niego oświetlały ustawione wzdłuż rzeki Oleski płonące pochodnie i świeczki. Przed grotą stał namiot i rozbrzmiewała muzyka. atmosfera była niesamowita.
Pełni wrażeń wróciliśmy w powrotną drogę do Bogatyni. wszystkim podobał się rajd, pełen wrażeń.

Z. Kluczyk
Fot.; M. Kowalski

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,3200zł 4,4800zł
usd USD 4,0600zł 4,2600zł
usd CHF 4,5600zł 4,7100zł
usd GBP 5,0800zł 5,3000zł
czk CZK 0.1800zł 0.2000zł

Kurs z dnia: 2023-06-09

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa