Sukces turystów 2W Bieszczadach rozegrana została o(17-19.11) ostatnia runda Pucharu Polski w Marszach na Orientację 2017- imprezy turystyki kwalifikowanej, w której Bogatynię w kategorii TJ reprezentowali Michał Leński i Aleksander Pawłowski- absolwenci Publicznego Gimnazjum nr1 i wychowankowie MKKT „Tramp”.

W 2017 roku w ramach Pucharu, w różnych częściach Polski rozegrane zostały marsze na orientację, w sumie 14 imprez, których wyniki decydowały o końcowej klasyfikacji. Michał i Olek okazali się najlepszymi zawodnikami Polski w kategorii TJ, zdobywając Puchar Polski w klasyfikacji generalnej. Oficjalne podsumowanie i wręczenie Pucharu, tradycyjnie odbędzie się na pierwszej imprezie pucharowej w 2018 roku. To nie pierwszy ogólnopolski sukces reprezentantów. W rozegranych wcześniej na Śląsku Drużynowych Mistrzostwach Polski w Marszach na Orientację Michał i Olek zdobyli tytuł Mistrza Polski w kategorii indywidualnej TJ, a drużynowo w podsumowaniu wszystkich kategorii – III miejsce w Polsce. W tych samych mistrzostwach, w zespole reprezentującym Dolny Śląsk znalazł się jeszcze jeden reprezentant Bogatyni – Wojciech Lipowicz, startujący w kategorii TM.
Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych reprezentantów, którzy rozwijając swoje pasje przyczyniają się do promocji Bogatyni w całej Polsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.