25 lecie Straży MiejskiejW sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Bogatyni odbyła się (08.02) 52 sesja VII kadencji bogatyńskiego samorządu. W porządku obrad znalazło się bardzo wiele istotnych dla gminy kwestii.

 

 

 


Sesja rozpoczęła się od wystąpień zaproszonych gości wśród, wśród których byli zarówno Dyrektor Oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział KWB Turów Leszek Sondaj jak i Dyrektor Oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów Piotr Frąszczak. Panowie w swoich wystąpieniach deklarowali ogromną chęć współpracy z samorządem.

Następnie przy mównicy pojawił się Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu podinsp. Jan Doroszczak, który zapewnił, iż temat nowego posterunku policji w Bogatyni jest na etapie finalizacji, co potwierdziły również słowa Burmistrza Andrzeja Grzmielewicza oraz przewodniczącego komisji urbanistycznej Artura Bohdanowicza.
Jeszcze przed rozpoczęciem procedowania uchwał, na sesji miał miejsce bardzo miły akcent w postaci Jubileuszu 25-lecia Straży Miejskiej. Komendant oraz funkcjonariusze odebrali z rąk Burmistrza oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej zasłużone gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów.
Następnie Radni wyrazili dwa stanowiska. Pierwsze dotyczyło uciepłownienia Trzcińca i skierowane było do PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia „Turów”.
Drugie stanowisko dotyczyło udzielenie pomocy finansowej przez Gminę Bogatynia dla województwa dolnośląskiego dla realizacji zadania pod nazwą: modernizacja dróg wojewódzkich nr 354 na odcinku Turoszów – Sieniawka oraz nr 352 na odcinku Zatonie – Bogatynia wraz z ulicą Schrammstraße w Zittau.
Na sesji pojawił się również temat obecnej sytuacji bogatyńskiego szpitala, którą przedstawiła Dyrektor jednostki Ewa Szczepkowska.
Podejmowanie uchwał rozpoczęło się od zatwierdzenia planu pracy Rady Miejskiej w Bogatyni na 2017 rok oraz zatwierdzenia planów pracy Komisji stałych Rady Miejskiej w Bogatyni oraz planu kontroli Komisji Rewizyjnej na 2017 rok.
Po zmianach w budżecie Radni przeszli do uchwały, która podczas jednej z poprzednich sesji została zdjęta z porządku obrad, a dotyczyła zmiany nazw ulic Żymierskiego oraz Bojowników o Wolność i Demokrację. Po wystąpieniu Marcina Peremickiego, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Komunikacji Społecznej Radni podjęli decyzje o zmianie nazw ulic z Żymierskiego na Generała Emila Fieldorfa Nila oraz Bojowników o Wolność i Demokrację na Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Danuty Siedzikówny „Inki”.
Sesja zakończyła się informacjami i komunikatami Przewodniczącej.
UMiGB

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 INTERIOR

"INTERIOR"

21.09 - 23.09.2020r.

 

Lubań

Wawel

Tenet

"TENET"

22.09 - 24.09.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Chaos

"Chaos auf der Feuerwache"

07 - 09.09.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5686zł 4.5986zł
usd USD 3.6800zł 3.9000zł
czk CZK 0.1640zł 0.1660zł

Kurs z dnia: 2020-09-29

Pogoda

booked.net