Młody chemik eksperymentujeW Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbył się (11.01) III Powiatowy Konkurs Chemiczny „Młody Chemik Eksperymentuje" organizowany przez Zakład Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej i Sekcję Dydaktyki Chemii Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego. W konkursie wzięło udział 26 najlepszych gimnazjalistów z powiatu zgorzeleckiego, wyłonionych z eliminacji szkolnych.

 


Konkurs „Młody Chemik Eksperymentuje" to konkurs przedmiotowy, integrujący wiedzę chemiczną z innymi przedmiotami przyrodniczymi. Konkurs ma na celu rozbudzanie zainteresowania uczniów chemią, pogłębianie wiedzy chemicznej oraz doskonalenie umiejętności poznawczych. Tematem wiodącym konkursu były równowagi jonowe w roztworach wodnych.
Publiczne Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika z Bogatyni reprezentowało 7 uczniów z klas trzecich: M. Gurak (kl. IIIc), I. Krzyzińska (kl. IIIa), K. Książka (kl.IIIa), W. Lipowicz (kl. IIIa), D. Maciejewski (kl. IIIe), M. Milewski (kl. IIIa) i A. Mizdal (kl. IIIa).
Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część – test teoretyczny, składający się z 50 zadań zamkniętych i dwóch zadań otwartych uczniowie rozwiązywali przez 90 minut. Po części teoretycznej wyłoniono 10 najlepszych finalistów, którzy wzięli udział w części drugiej - laboratoryjnej. Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. M. Kopernika odnieśli ogromny sukces, ponieważ sześciu naszych gimnazjalistów zakwalifikowało się do części finałowej: M. Milewski, M. Gurak, K. Książka, W. Lipowicz, D. Maciejewski i I, Krzyzińska. Konkurs „Młody Chemik Eksperymentuje", jest konkursem bardzo trudnym, ponieważ materiał obowiązujący do konkursu znacznie wybiega poza podstawę programową z chemii w gimnazjum.
Po podsumowaniu wyników z pierwszej i drugiej części komisja konkursowa podała wyniki konkursu:
I miejsce zajął uczeń PG1 w Bogatyni Mateusz Milewski,
IV miejsce Marcin Gurak,
V miejsce K. Książka,
VI m. W. Lipowicz,
VII. D. Maciejewski
IX miejsce Izabela Krzyzińska.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne upominki, natomiast laureaci (I, II i III miejsca) otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu, Urząd Miasta i Gminy Bogatynia, jak również przez anonimowych sponsorów. Marcin Gurak i Katarzyna Książka otrzymali nagrody książkowe za zajęcie IV i V miejsca.
mgr Dorota Czarnecka

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.4100zł 4.4550zł
usd USD 3.9600zł 3.9800zł
czk CZK 0.1660zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2020-07-09

Pogoda

booked.net