Szachowe sukcesyW kwietniu i w maju odbywają się liczne turnieje szachowe, na których nie brakuje także naszych zawodników. W dn. 10.04-17.04.2013r. w zamku Książ miała miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych. Krzysztof Łukasiewicz zdobył tam wicemistrzostwo Polski w szachach klasycznych do lat 12. Jest to już drugi medal z Mistrzostw Polskich bogatyńskich zawodników (wcześniej trzecie miejsce zajęła Aleksandra Czarniecka).

W rozegranych w tym roku wszystkich finałach zawodnicy z Dolnego Śląska zdobyli 4 medale, z tego 2 przypadło Bogatyni. Trzeba zaznaczyć, że nasze województwo zalicza się do najsilniejszych w Polsce.
5.05.2013r. Hubert Marczuk brał udział w turnieju szachów szybkich rozegranym w Thionville we Francji. Turniej rozgrywano w tempie 15 min. na zawodnika a Hubert, grając w grupie młodzików do lat 10, nie miał sobie równych – wygrał wszystkie 7 partii zdobywając „komplet" punktów.
11.05 – 12.05.2013r. liczną grupą udali się nasi zawodnicy do Żarowa, aby uczestniczyć w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich P- 30. Bezsprzecznie najlepiej wypadła Ola Czarniecka ( kategoria do lat 10 ), która wygrała 9 z 9 partii i zdobyła tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska. Taki sukces odniosła też Dominika Starczewska zostając złotą medalistką do lat 18, natomiast Tomasz Jankowiak zdobył srebro w kategorii do lat 14, a Piotr Jankowiak srebro w kategorii do lat 16.
Jeszcze w maju drużyna LO wyruszy do Soliny aby uczestniczyć w Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych, a inni zawodnicy będą mogli spróbować swoich sił w turnieju w Szklarskiej Porębie.