OnW dniach od 22 czerwca do 1 lipca b.r. podopieczni klubu UKS Patomswim Bogatynia przebywali na kolejnym już obozie sportowym w Kołobrzegu. Bardzo dobra lokalizacja zgrupowania to największy atutu ośrodka: bezpośrednio przy trasach rowerowych,  w parku, przy samej plaży, z pełną bazą sportową (boiska zewnętrzne, sala gimnastyczna, siłownia, sala konferencyjna).
W obozie wzięło udział 50 osób w wieku 7 -17 lat.

Tym razem obóz był „bardzo wymagający” ze względu na rekordową ilość dzieci młodszych. Celem obozu była integracja środowiska dzieci i młodzieży, poprawa techniki pływania, ogólne podniesienie sprawności fizycznej oraz umiejętności. Promocja zdrowego trybu życia, przezwyciężanie własnych słabości oraz podnoszenie poczucia własnej wartości to ogólne założenia jakie przyświecały organizacji wypoczynku. Również aspekt wychowawczy jest nieodzowną częścią życia obozowego. Dziesięciodniowy pobyt na obozie obejmował treningi w Aquaparku Milenium, zajęcia na boiskach wielofunkcyjnych, zajęcia na boisku „orlik”, siatkówkę plażową, zajęcia pływackie w morzu, zabawy i konkursy. Starsza, 19-to osobowa grupa, realizowała dodatkowo program jazdy na rowerze pokonując po wybrzeżu łącznie blisko 175 km, zwiedzając: Mrzeżyno, Rogowo, Dźwirzyno, Ustronie Morskie, latarnię w Gąskach. Jest to rekord ilości kilometrów. Dodatkowo podopieczni mieli wiele atrakcji: rejs statkiem, dmuchane miasteczko, wycieczkę pociągiem do Mrzeżyna, wycieczkę retro meleksami na park linowy w Mrzeżynie, zbieranie bursztynów, zachód słońca z pizzą. Chwile odpoczynku umiały bilard, tenis stołowy oraz seanse filmowe. Zajęć było tak wiele, że czas obozu upłynął bardzo szybko. Wieczorami dla „najbardziej potrzebujących” bliskości opowiadane były bajki na dobranoc. Drugi sezon czerwonego kapturka już w przyszłym roku;-)
Na zakończenie obozu, w związku z załamaniem pogody, zamiast ogniska była kiełbaska z pieca na stołówce i mecze Euro 2024. Uroczyste podsumowanie to wspólne oglądanie zdjęć z pobytu wręczenie dyplomów i rozstrzygnięcia konkursów np. czystość w pokojach, Mam Talent. Każdy z uczestników otrzymał, już na początku obozu, pamiątkową czapkę z logo Patomswim. Miłą informację zwrotną otrzymaliśmy od Pani – Szefowej Kuchni oraz obsługi, które bardzo chwaliły grupę z Bogatyni za zachowanie i kulturę porównując nas do innych grup. Zasady takie jak: porządek w pokojach, wzajemna pomoc i szacunek, zasady zdrowego odżywiania, zasady fair-play, uprzejmość, to wartości które są nieodzowną częścią życia obozowego, a relacje między dziećmi w różnym wieku dają wspaniałe efekty wychowawczo-społeczne. Na wysokości zadania stanęła kuchnia, która serwowała bardzo dobre posiłki (jeszcze lepsze niż w zeszłym roku) – w elastycznych godzinach, co ze względu na dużą intensywność obozu było istotne.
Serdeczne podziękowania dla wychowawców, którymi byli– Pani Ewelina Kuczko, Pani Maja Czarniecka, Pan Damian Czarniecki oraz Pan Kamil Puła.
Podziękowania również dla Pani Anny Bieżuńskiej za przygotowanie dokumentacji obozowej. Dziękujemy również za pomoc i przychylność: SP3 Bogatynia, Alkatrans (i firmie przewozowej z Nowe Soli), Balcer Poligrafia, SP Opolno Zdrój.
Zarząd Klubu dziękuje Rodzicom za zaufanie, a Dzieciom za uśmiech i radość!!!
Dziękujemy za wszystkie miłe słowa i smsy… to dla Nas wiele znaczy.
(UMiGB/Foto:UMiGB)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-25

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa