14 mediali dla badmintonistówW dniach 7-8 grudnia br. w nowym ośrodku sportowym „City-Sports" we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Badmintonie. W pierwszym dniu grali młodsi zawodnicy a z UKS Smecz wystartowało 16 zawodników. Na początek dwie nowicjuszki zdobyły w tej imprezie 2 medale. Natalia Kazimierska zdobyła srebrny medal a Oliwia Lorek brązowy.

Były to gry pojedyncze dziewcząt do lat 11-stu. W tej samej kategorii lecz w chłopcach, Jakub Twerd po bardzo zaciętej i emocjonującej końcówce wygrał w meczu o 3 miejsce z Michałem Rutkowskim i zdobył brązowy medal. Poniżej klasyfikacja końcowa kategorii do lat 11 – stu :
Dziewczęta:
1. Weronika Stankiewicz
2. Natalia Kazimierska (UKS Smecz Bogatynia)
4. Michał Rutkowski
W kategorii młodzików młodszych (do lat 13 – stu), zdobyli również 3 medale ale tym razem w konkurencjach gier podwójnych. Jaś Legięć i Kuba Zaborek zdobyli brązowy medal. Walka o każdy punkt przyniosła efekt. W finałowej grupie były 4 pary i zagrały „każda z każdą". Najlepsza para miała same zwycięstwa więc zdobyła 1 miejsce. Jednak o 2 miejscu zdecydowały małe punkty gdyż pozostałe pary miały po 1 meczu wygranym i 2 przegranych. Chłopaki dzięki lepszemu stosunkowi małych punktów (117 :127) zajęli 3 miejsce. Para na pozycji 4 miała stosunek (88 : 121). Klasyfikacja końcowa debli chłopców do lat 13 :
1. Kacper Górniak – Patryk Panasiewicz
2. Jakub Piertyga – Łukasz Regeńczuk
3. Jan Legięć – Jakub Zaborek (UKS Smecz Bogatynia)
4. Wiktor Dyrcz – Hubert Cymbalista
W tej samej kategorii wiekowej lecz w grach mikstowych wygrali jeszcze 2 medale. Srebro zdobyli Hania Piotrowska i Kuba Zaborek natomiast brąz dla Liwii Szatkowskiej i Jakuba Twerd. Poniżej najlepsze miksty w młodzikach młodszych :
1. Karolina Szubert – Łukasz Cimosz
2. Hanna Piotrowska – Jakub Zaborek (UKS Smecz Bogatynia)
3. Liwia Szatkowska – Jakub Twerd (UKS Smecz Bogatynia)
4. Karina Cisowska – Filip Wieczorek
W kategorii młodzików ( do lat 15 ) srebrny medal wywalczyła Ewelina Olechnik w grze singlowej. Uległa Karolinie Sznurowskiej a pokonała Sandrę Panasiewicz w bezpośredniej walce o medale.
W kategorii juniorów młodszych ( do lat 17 ) zdobyli 2 srebrne i 2 brązowe medale. W singlu dziewcząt Ola Michalska była trzecia a w parze z Rafałem Jakielem w grze mikstowej także zdobyła brązowy medal. Srebro zdobyli Rafał Kazimierski i Rafał Jakiel w grze deblowej oraz Rafał Kazimierski i Ewelina Olechnik w grze mikstowej.
W kategorii juniorów ( do lat 19 ) wygrał Marcin Nowak a na drugim miejscu ukończył zawody Patryk Płaza. Trzeci był Arek Słupek Z Jeleniej Góry. Pierwszy dzień zawodów zaowocował 13 medalami
W drugim dniu Ula Nowak dorzuciła 1 srebrny medal w grze singlowej seniorek. Ogólnie zawodnicy UKS Smecz Bogatynia zdobyli na Mistrzostwach Województwa 14 medali w tym : 1 złoty, 7 srebrnych i 6 brązowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów oraz na naszą stronę klubową www.smecz-rackets.pl