W zdrowym ciele młody duchSeniorzy aktywni przez cały rok! Dynamiczne tańce, wspólne wędrówki z kijkami oraz zajęcia z fitnessu wodnego – tak swój wolny czas spędzali, od wiosny do końca 2023 roku, Seniorzy 60+ z terenu Miasta i Gminy Bogatynia podczas warsztatów profilaktyczno-zdrowotnych. Program „W zdrowym ciele młody duch” realizowany był przez Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Bogatyni pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Dobrołowicza.


Uczestnicy warsztatów spotykali się regularnie na prowadzonych przez instruktorów zajęciach. Na Seniorów czekał szereg aktywności. W każdą środę odbywał się „spacer po zdrowie” (nordic walking) prowadzony przez fizjoterapeutkę panią Katarzynę Gębuś. Uczestnicy wspólnie maszerując z kijkami po okolicznych terenach zwiedzając, rozwijali pobliską turystykę pieszą.
W soboty odbywały się zajęcia z aerobiku wodnego, Seniorzy w rytm muzyki wykonywali ćwiczenia wodne pod okiem instruktora aquafitness pani Małgorzaty Peremickiej. Poniedziałki zarezerwowane były dla Seniorów chcących poruszać się w rytmie zumby, oraz chcących uczestniczyć w zajęciach aerobiku prowadzonych przez panią Ewę Iżykowską – trenerkę gimnastyki oraz instruktorkę tańca.
Wstęp na wszystkie zajęcia był bezpłatny i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych Mieszkańców. Był to doskonały sposób na wykorzystanie wolnego czasu, ale także nawiązanie nowych znajomości. Trenerzy zachęcali przede wszystkim do aktywności ruchowej, ale również prowadzenia zdrowego stylu życia.
Aktywność Seniorów i ich chęć uczestnictwa w różnych działaniach sprawiła, iż z początkiem Nowego Roku kontynuujemy naszą misję wspierania aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia i radosnego spędzania czasu! Ruszyła już nowa edycja programu „W zdrowym ciele, młody duch”. Obecnie wydanych zostało już blisko sto karnetów na tegoroczne zajęcia.
Informujemy, iż nabór do programu na rok 2024 jest ciągły w zależności od dostępności miejsc, a zapisy uczestników odbywają się w Bogatyńskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny. Serdecznie zapraszamy!
Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w zajęciach przyniesie wiele korzyści. Uczestnicy poprawią swoją kondycję fizyczną, zwiększą energię, a także będą mogli spotkać się w miłym towarzystwie znajomych oraz nowych przyjaciół. Ponadto, regularne ćwiczenia przyczynią się do ogólnego wzmocnienia zdrowia oraz utrzymania młodzieńczego ducha.
źródło: Bogatyński Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-06-14

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa