Szkolenie z ErsmusemLiceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Poszerzanie horyzontów europejskich i nauczanie języków obcych kluczem do sukcesu nauczycieli i uczniów LO w Bogatyni”. Celem projektu jest podniesienie kompetencji językowych, cyfrowych i międzykulturowych. Projekt jest realizowany w okresie od 1.04.2022 r. do 31.03.2023 r.

Jego celem jest min. podniesienie umiejętności językowych nauczycieli, uczniów oraz dążenie do wielojęzyczności. Także propagowanie idei uczenia się przez całe życie, wykorzystanie wiedzy nauczycieli z innych krajów w zakresie stworzenia optymalnych warunków pracy dla nauczycieli i młodzieży.
Zbobyta wiedza
W minione wakacje 6 nauczycielek z Liceum w Bogatyni uczestniczyło w dwutygodniowych seminariach i szkoleniach zagranicznych we Florencji/ Włochy i Dublinie/ Irlandia. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim a głównym zadaniem było udoskonalenie warsztatu pracy oraz znajomości języka angielskiego przez nauczycieli języków obcych i nauczycieli przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych.
Natomiast nauczycielki: Lucyna Kowalska, Wiesława Barucha i Beata Lipowicz uczestniczyły w zajęciach w Teacher Academy we Florencji. A zkolei Magdalena Pojmann, Sylwia Remian oraz Anna Hantke wybrały się do Dublina na szkolenie przeprowadzone przez Europass Teacher Academy w zakresie umiejętności miękkich połączony z metodyką nauczania języków obcych i szkolenia TIK.
Jako nauczyciele liceum wiedzą, iż szkolenie się w zakresie metodyki nauczania jak i czysto językowym jest niezwykle istotne. Aby uzyskać jak najlepsze wyniki w nauce przez uczniów, powinni być na bieżąco z najnowszymi metodami pracy w klasie, wykorzystując potencjał uczniów oraz doświadczenie zdobyte przez innych.
(red.)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2600zł 4,3100zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-05-24

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa