Wypadek w BogatyniW piątek (8.07) na jednej z ulic w gminie Bogatynia doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Dochodzeniowo-Śledczego w tym technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Jak wynika z ustaleń kierujący pojazdem marki Citroen podczas manewru skrętu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Yamaha.

Niestety 29-letni motocyklista w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.
W miniony piątek dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do którego doszło na jednej z ulic w Porajowie. Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratunkowe. Jak ustalili pracujący pod nadzorem prokuratora policjanci kierujący pojazdem marki Citroen, 71-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu motocyklem marki Yamaha doprowadzając do zderzenia pojazdów. Następnie motocykl uderzył w oczekujący na włączenie się do ruchu pojazd marki BMW. Niestety w wyniku tego zdarzenia 29-letni motocyklista, który posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami w wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.
Policjanci będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
Apelujemy do kierowców o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze. Musimy być świadomi niebezpieczeństw, na jakie jesteśmy narażeni na drogach. Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosowujmy jazdę do warunków panujących na drodze i pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i czasem wystarczy chwila nieuwagi, by narazić siebie i innych na utratę życia albo zdrowia.
komisarz Agnieszka Goguł
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zgorzelcu

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Schronisko 1%

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

indeks 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

Kadr
 

Przerwa

 

 

Lubań

Wawel

images
 

Przerwa

 

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

images kino filmpalast theater goerlitz 344.v1

 Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,6100zł 4,7800zł
usd USD 4,3600zł 4,4400zł
usd CHF 4,7200zł 4,7500zł
usd GBP 5,3500zł 5,4100zł
czk CZK 0.1985zł 0.1994zł

Kurs z dnia: 2023-03-22

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa