wspolne zdjecie zmnW ostatnich dniach bardzo dużo działo się w rozgrywkach szkolnego badmintona. Rozgrywane były eliminacje gminne, powiatowe oraz strefowe aby dostać się do Finałów Dolnego Śląska. Eliminacje strefy jeleniogórskiej odbywały się w Szklarskiej Porębie i tutaj drużyna dziewcząt SP 3 z Bogatynia zajęła zdecydowanie 1 miejsce, pokonując w finale drużynę z Kamiennej Góry 3:0.

Dziewczęta z bogatyńskiej Trójki grały w składzie: Liwia Szatkowska, Hanna Piotrowska i Oliwia Lorek.
Chłopcy z tej samej szkoły zajęli 5 miejsce a grali w składzie: Jakub Zaborek, Jakub Twerd i Dawid Twerd. W turnieju strefy jeleniogórskiej szkół gimnazjalnych zagrały 2 drużyny z Gimnazjum nr 2 w Bogatyni.
Dziewczęta w składzie: Ewewlina Olechnik, Ada Kopaczyńska i Eliza Zarzycka zajęły 2 miejsce przegrywając w finale z gospodarzem – Szklarską Porębą.
Chłopcy również wywalczyli 2 miejsce ulegając również gospodarzowi a grali w składzie: Rafał Jakiel, Rafał Kazimierski i Gabriel Lorek.
W szklarskiej Porębie działa Szkoła Mistrzostwa Sportowego gdzie w klasach gimnazjalnych oraz licealnych jest 3 uczniów (badmintonistów) z Bogatyni. Szkoła ta zajmuje się profesjonalnie biatlonem, biegami narciarskimi oraz już drugi rok badmintonem.
W dniach 18, 19, oraz 20 listopada w nowym ośrodku sportowym „City-Sports" we Wrocławiu rozegrano Finały Dolnego Śląska w Badmintonie w poszczególnych szkołach. Na finały te przyjechały po 3 najlepsze drużyny z każdej strefy a łącznie startowało 12 drużyn. W pierwszym z tych dni walczyły szkoły podstawowe i dziewczyny z bogatyńskiej Trójki wywalczyły brązowy medal i 3 miejsce w województwie. Opiekunem jest Stanisław Nowak. Poniżej klasyfikacja pierwszych 4 drużyn dziewcząt szkół podstawowych :
1m SP 46 Wrocław
2m SP Jelenia Góra
3m SP 3 Bogatynia
4m SP 1 Kamienna Góra
W kolejnym dniu grali uczniowie szkół gimnazjalnych. Dziewczęta Gimnazjum nr 2 z Bogatynia spisały się świetnie i zajęły 2 miejsce zdobywając srebrne medale. Poniżej kolejność końcowa :
1m Gimn. Sobótka
2m Gimn 2 Bogatynia
3m Gimn Szklarska Poręba (tu gra Ola Michalska z Bogatyni)
4m Gimn Milicz
Największą radość i niespodziankę sprawili chłopcy którzy dość niepodziewanie zdobyli złoty medal i tytuł Mistrzów Dolnego Śląska wśród szkół gimnazjalnych. O bardzo dobrym przygotowaniu psychicznym do tych zawodów może świadczyć fakt, iż i tytule mistrzów zdecydował 1 punkt. W meczu finałowym z drużyną z Milicza, przy stanie 2:2 w meczu, ostatni, decydujący pojedynek grał Rafał Kazimierski. W setach było 1:1 a w ostatnim secie 10:10. W zawodach szkolnych jest taki dziwny przepis, że gra się tylko do 11 punktów i nie ma gry do 2 pkt przewagi. Jak widać zatem o tytule mistrzów zdecydował 1 punkt i ten punkt wywalczył Rafał Kazimierski. Opiekunem drużyn gimnazjalnych z Bogatyni jest Jakub Zdbel. A oto klasyfikacja końcowa szkół gimnazjalnych chłopców :
1m Gimn 2 Bogatynia
2m Gimn Milicz
3m Gimn Szklarska Poręba
4m Gimn Sobótka
W trzecim dniu zawodów walczyli licealiści. Pierwsze miejsce wśród chłopców zajęło liceum ze Szklarskiej Poręby gdzie grało dwóch Bogatynian: Marcin Nowak i Patryk Płaza. Patryk był rezerwowym zawodnikiem a Marcin tytuł mistrzowski wywalczył grając razem z Arkiem Słupkiem. Wszyscy grający tu zawodnicy z bogatyńskich szkół są zawodnikami Uczniowskiego Klubu Sportowego Smecz w Bogatyni. Być może uda się zorganizować Mistrzostwa Polski w poszczególnych szkołach ale prawo startu mieliby tylko mistrzowie województw. Gratulacje dla naszych młodych badmintonistów.