Kamień węgielnyW poniedziałek (16.05) odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Domu Pomocy Społecznej „Jędrek” i Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Bogatyni.
Parlamentarzyści na czele z minister Marzeną Machałek, władze powiatu zgorzeleckiego – inwestora, gospodarze terenu: burmistrz Wojciech Dobrołowicz, wiceburmistrz Aleksandra Ratajczak i przewodniczący rady Eugeniusz Kubica.

Przedstawiciele gmin, służb, podmiotów gospodarczych, instytucji i duchowieństwa, a także dyrektor, mieszkańcy i pracownicy „Jędrka”, uczestniczyli dziś w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego DPS-u. Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego to jeden z najważniejszych elementów każdej inwestycji budowlanej, a ta była wyjątkowo wyczekiwana. Nowoczesny i komfortowy obiekt, który został zaprojektowany dla 70 mieszkańców, powstanie u zbiegu ul. Kurzańskiej i Al. Solidarności. Działkę pod budowę DPS-u przekazała powiatowi gmina Bogatynia.
Jak podkreślił w swoim wystąpieniu burmistrz Wojciech Dobrołowicz, to bardzo ważne dla mieszkańców i pracowników, ale także całej gminy, że DPS dalej będzie funkcjonował na naszym terenie. „Jędrek” od lat aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności i choć pewnie Opolno będzie za nim tęsknić, nowa lokalizacja – w samej Bogatyni, da jego mieszkańcom także nowe możliwości.
Burmistrz Bogatyni i Starosta Zgorzelecki złożyli podziękowania minister Marzenie Machałek za wsparcie przy realizacji tej, ale również wielu innych inwestycji. Wojciech Dobrołowicz szczególnie podkreślił wagę dofinansowania rewitalizacji linii kolejowej Bogatynia-Zgorzelec z programu Kolej+, poinformował także o pozyskaniu rządowych funduszy na zakup wartego blisko 3 mln zł tomografu do gminnego szpitala.
(UMB)

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4,2100zł 4,2300zł
usd USD 4,0300zł 4,0200zł
usd CHF 4,4400zł 4,5600zł
usd GBP 5,0100zł 5,0012zł
czk CZK 0.1800zł 0.1940zł

Kurs z dnia: 2024-07-17

Pogoda

+8
°
C
+11°
+
Zgorzelec
Wtorek, 16
Środa
+ +
Czwartek
+ +
Piątek
+10° +
Sobota
+10° +
Niedziela
+ +
Poniedziałek
+ +
Prognoza 7-dniowa