Rajd młodzieży szkolnej9-osobowa drużyna reprezentująca SKKT przy Publicznym Gimnazjum nr1 w Bogatyni uczestniczyła w rajdzie popularnie nazywanym „kuratorką". Głównym organizatorem był Zarząd Oddziału Ziemi Jeleniogórskiej. Spotkanie odbyło się raz 39, a gospodarzem był Wleń.

 

Podstawowe cele rajdu to: inauguracja Tygodnia Turystyki Młodzieży i uczczenie Światowego Dnia Turystyki, ale także popularyzacja turystyki kwalifikowanej, propagowanie zasad ochrony przyrody, promowanie bazy schronisk młodzieżowych i działalności PTSM, promowanie walorów turystycznych regionu. Rajd prowadzono na zasadzie współzawodnictwa i składał się z wielu konkurencji, więc uczestnictwo w nim było okazją do realizacji celów edukacji ekologicznej i regionalnej oraz wykorzystania interdyscyplinarnych wiadomości i umiejętności uczniów. Forma pozytywnego współzawodnictwa sprzyjała większemu zaangażowaniu uczestników i nawiązywaniu prawidłowych relacji. Bardzo ważnym aspektem było również kształcenie umiejętności pracy w zespole oraz kształtowanie poczucia współodpowiedzialności za grupę. Drużyną opiekowała się Małgorzata Lipowicz absolwentka gimnazjum, która zdobywa szlify młodzieżowego organizatora turystyki.
W końcowej klasyfikacji na trasie, uznanej przez organizatorów za najtrudniejszą, drużyna naszych uczniów w składzie: K.Dobrychłop, A.Frankowska, A.Kleinschmidt, A.Pawicka, K.Pęcikiewicz, M.Chincza, M.Maciejewski, A. Pawłowski, T.Zalewski - zajęła III miejsce
Podkreślić należy też wzorowe zachowanie się i świetną współpracę całego zespołu.

W minionym tygodniu w okolicach Bielawy rozegrane zostały XV Marsze na Orientację o Puchar „Trampa", będące jednocześnie VIII rundą Pucharu Dolnego Śląska 2013. Publiczne Gimnazjum nr1 w Bogatyni reprezentowało 7 uczniów, startujących w kategoriach: TM i TD. Po pokonaniu dwóch etapów, w których uczestnicy pokonywali trasę wyznaczoną na mapie, uczniowie zdobyli:
W kategorii TM miejsce VI: Karolina Dobrychłop i Angelika Frankowska, miejsce VII: Rafał Bednarczuk i Łukasz Gębuś oraz miejsce VIII: Michał Maciejewski i Tomasz Zalewski.
W kategorii TD miejsce XIII:
Gabriel Makarek.
Katarzyna Krawczenko.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 1917

"1917"

21 - 27.02.2020

 

 

 Bogatynia

Kadr

Chłopiec wilk

"Chłopiec i wilk"

21 - 25.02.2020

Lubań

Wawel

Zenek

 "Zenek"

14 - 27.02.2020

 

Görlitz

Filmpalast

Parasite

 "Parasite"

20 - 26.02.2020

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.2800zł 4.2850zł
usd USD 3.9500zł 3.9700zł
czk CZK 0.1700zł 0.1720zł

Kurs z dnia: 2020-02-21

Pogoda

booked.net