| KUPNO | SPRZEDAŻ | |
EUR |
4,1600zł | 4,5400zł |
USD |
3,4800zł | 3,4400zł |
CHF |
4,5000zł | 4,5500zł |
GBP |
4,8000zł | 4,8400zł |
CZK |
0.1680zł | 0.1699zł |
Kurs z dnia: 2026-06-11
| Środa | +7° | +3° | |
| Czwartek | +7° | +4° | |
| Piątek | +10° | +7° | |
| Sobota | +10° | +7° | |
| Niedziela | +8° | +4° | |
| Poniedziałek | +6° | +3° |
Najlepsi przewodnicy psów służbowych z Dolnego Śląska stanęli do rywalizacji o awans do XXIII Kynologicznych Mistrzostw Policji. Przez dwa dni funkcjonariusze i ich czworonożni partnerzy prezentowali swoje umiejętności w wyszukiwaniu narkotyków i materiałów wybuchowych, a także w konkurencjach sprawdzających posłuszeństwo i wyszkolenie psów.
Mieszkańcy Opolna Zdroju mogą spodziewać się kolejnych zmian w Parku im. Gabriela Narutowicza. Gmina Bogatynia pozyskała 49 235 zł dofinansowania na rewitalizację przestrzeni parkowej w ramach programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
W Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbyło się „Spotkanie edukacyjne pedagogów”, zorganizowane w ramach czesko-polskiego projektu „Ahoj, Cześć, Hallo”. Wydarzenie zgromadziło nauczycieli z Bogatyni oraz czeskiego Hrádka nad Nisou, stając się przestrzenią do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Prawdziwy „majówkowy zawrót głowy” zapanował w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Porajowie. Tegoroczna Majówka u Sobieskiego przyciągnęła tłumy mieszkańców i zamieniła szkolne obiekty w tętniące życiem centrum kultury, sportu i dobrej zabawy. To był dzień, w którym integracja lokalnej społeczności nabrała wyjątkowego wymiaru.
Nad zbiornikiem Zatonie 23 maja odbyły się rekreacyjne zawody wędkarskie o „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia”. Wydarzenie zorganizowane przez Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego przy PGE Elektrownia Turów zgromadziło pasjonatów wędkarstwa, którzy od wczesnych godzin porannych rywalizowali o najlepsze wyniki.
Blisko 50 mieszkańców uczestniczyło w pierwszym tegorocznym spotkaniu z cyklu „Danie Wspólnych Chwil”, które odbyło się 22 maja. Wydarzenie zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Kobiety Trójstyku” stało się okazją do integracji, wspólnych rozmów oraz budowania sąsiedzkich relacji w serdecznej atmosferze.