Pomoc dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowejZwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania, które oferuje przedsiębiorcom Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej.

Zostań w domuNie oszukujmy się, powiedzmy sobie prawdę. Wiosna 2020 roku będzie INNA dla nas WSZYSTKICH, ale to do Was młodzi zawidowianie kierujmy ten apel!

IMG 9224aW tym trudnym czasie, kiedy cały kraj zmaga się z epidemią koronawirusa, „na pierwszej linii” walki z tym patogenem znajdują się m.in. policjanci, którzy każdego dnia dbając o bezpieczeństwo, ład i porządek, mają kontakt z osobami potencjalnie zarażonymi. Bezpieczeństwo mundurowych i tych, wobec których podejmują interwencje jest absolutnym priorytetem, dlatego policyjne służby logistyczne niezwykle intensywnie działają, aby w magazynach nie brakowało środków ochrony sanitarnej, które nieustannie przekazywane są do jednostek dolnośląskiego garnizonu i dalej do policjantów.

Higiena na targowiskach i bazarachWalczymy z koronawirusem – pomóż nam w tym i Ty! Żebyśmy wszyscy zatrzymali rozprzestrzenianie się epidemii, musimy stosować się ściśle do konkretnych zaleceń. Zebraliśmy je w jednym miejscu. Przeczytaj i stosuj.

Zmiana godzin pracy MPGKW związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i zapewnieniem bezpieczeństwa funkcjonowania zakładu Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zgorzelcu, podjął decyzję o ograniczeniu do koniecznego minimum wizyty interesantów i klientów. Ponadto od dnia 30 marca br. do odwołania MPGK Sp. z o.o w Zgorzelcu czynne będzie w godzinach od 7.00 do 14.00.

MPGK Sp. z o.o. w Zgorzelcu

Strefa Płatnego Parkowania zawieszona do końca kwietniaW związku z ogłoszonym na terenie kraju stanem epidemii Burmistrz Miasta Zgorzelec zdecydował, że zgorzelecka Strefa Płatnego Parkowania pozostanie nieczynna do końca kwietnia. Do czasu ponownego uruchomienia strefy nieczynne będzie również biuro obsługi klienta.

Renata Burdosz

elektrroncznaOd 30. marca br. osoby przekraczające polską granicę i kierowane na obowiązkową 14-dniową kwarantannę nie muszą wypełniać kart lokalizacji. Ich dane są wprowadzane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej bezpośrednio do bazy danych podczas kontroli.

SytuacjaCzas oczekiwania na przekroczenie granicy na niektórych przejściach drogowych na granicy wewnętrznej w ramach tymczasowo przywróconej kontroli odbywa się na bieżąco.
Dostępne informacje prosimy sprawdzać na stronie Komendy Głównej Straży Granicznej.

Izolacja w warunkach domowychZalecenia dla pacjenta z dodatnim wynikiem badania w kierunku koronawirusa ze wskazaniem do izolacji w warunkach domowych.
Celem izolacji domowej jest odosobnienie chorego, który, po zbadaniu przez lekarza, nie wymaga hospitalizacji ze względu na stan zdrowia.

PGE logoW ramach akcji #zostanwdomu klub PGE Turów Zgorzelec codziennie publikuje serię ćwiczeń do wykonania w domu. Celem jest wspólna walka z nudą, aby przyczynić się do poprawy zdrowia nie tylko pozostając ale domu ale także dbałość o kondycję fizyczną.

Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5800zł 4.5900zł
usd USD 4.1850zł 4.2050zł
czk CZK 0.1640zł 0.1670zł

Kurs z dnia: 2020-04-02

Pogoda

booked.net