LubańW trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszego miasta zwracam się do Państwa z prośbą o powstrzymanie się od wizyt w instytucjach publicznych.

 

 

 

 

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców naszego miasta zwracam się do Państwa z prośbą o powstrzymanie się od wizyt w instytucjach publicznych.

Z uwagi na konieczność podjęcia kroków zmierzających do zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa apeluję do mieszkańców miasta Lubań o załatwianie spraw urzędowych drogą internetową, telefoniczną lub pocztową. Proszę pamiętać, że szereg spraw urzędowych można zrealizować właśnie w ten sposób.
Wobec bieżącej sytuacji nie ma potrzeby zbędnych wizyt w miejscach użyteczności publicznej, gdzie mogliby Państwo narazić zdrowie zarówno swoje, jak i innych.

Dla Państwa wygody, a teraz również w trosce o Państwa zdrowie, warto korzystać z bankowości elektronicznej (płatności związane z podatkami i innymi opłatami).

Również sprawy meldunkowe takie jak: zameldowania, wymeldowania, zgłoszenia wyjazdu za granicę, zgłoszenia powrotu z zagranicy, sprawy związane ze złożeniem wniosku o wyrobienie nowego dowodu osobistego czy złożenie wniosku o wydanie odpisu aktu stanu cywilnego mogą Państwo w obecnym czasie realizować drogą elektroniczną poprzez portal usług administracji publicznej ePUAP.
Zgłoszenia urodzenia dziecka również można dokonać drogą elektroniczną. Zgłoszenia urodzenia może dokonać matka lub ojciec dziecka, którego ojcostwo jest prawnie ustalone w chwili dokonania zgłoszenia (tzn. dziecko pochodzi z małżeństwa lub zostało wcześniej uznane przez ojca). Czynność ta jest realizowana w drodze e-usługi, dostępnej na portalu obywatel.gov.pl
Warunkiem skorzystania przez rodziców z tej usługi jest posiadanie Profilu Zaufanego. Profil Zaufany można najprościej założyć przez bank, w którym mamy konto. Po wejściu na swój Profil Zaufany wybieramy zakładkę „Katalog spraw”, a następnie dział, który nas interesuje i dalej postępujemy według wskazówek portalu.

W razie pytań i wątpliwości zachęcam do kontaktu telefonicznego z Biurem Obsługi Interesanta: tel./fax 75 646 44 99, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Adres do korespondencji pocztowej:

URZĄD MIASTA LUBAŃ
ul. 7 Dywizji 14
59-800 Lubań

Na stronie internetowej: http://luban.pl/urzad-miasta podane są numery telefonów konkretnych wydziałów i referatów urzędu miasta.

Raz jeszcze zwracam się do Państwa z prośbą o załatwianie spraw: telefonicznie, drogą mailową, pocztową lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Wszelkie zobowiązania finansowe na rzecz gminy można dokonywać za pośrednictwem bankowości elektronicznej. W urzędzie załatwiajmy, w tym trudnym czasie, jedynie sprawy pilne.

Apeluję również o pomoc dla seniorów, którzy stanowią w tym momencie grupę szczególnie zagrożoną, a przy tym powinni unikać dużych skupisk ludzi.
Apeluję więc do osób najbliższych i sąsiadów o pomoc w robieniu zakupów i w załatwianiu innych spraw. Nie bądźmy obojętni i zatroszczmy się o te osoby.

Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 Tu i teraz

"Tu i teraz"

24 - 26.07.2020r.

 

Lubań

Wawel

turu
 

"Turu. W pogoni za sławą"

17 - 30.07.2020r.

 

 

 

Görlitz

Filmpalast

 Lassie

"Lassie"

28 - 29.07.2020r.

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.3700zł 4.4500zł
usd USD 3.8400zł 3.9100zł
czk CZK 0.1660zł 0.1685zł

Kurs z dnia: 2020-08-04

Pogoda

booked.net