4 06 2020 BNE Spiele 2 WEBTrzy nowe gry w Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec
"Edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju „ - BNE – to tytuł obecnego Światowego Programu Działań UNESCO. Od 2005 r. Jego celem jest zakotwiczenie zrównoważonego rozwoju jako myśli przewodniej we wszystkich obszarach edukacji, aby móc rozwiązać globalne problemy, takie jak zmiana klimatu, ubóstwo lub nadmierna eksploatacja przyrody.

 

 


„Aby było to możliwe, nasze społeczeństwo musi być w stanie znaleźć zachowania oraz styl życia, dzięki którym przyszłe generacje oraz ludzie w innych regionach świata mogli żyć godnie”, wyjaśnia zoo-pedagog Isa Plath. „W Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec edukacja na rzecz zrównoważonego rozwoju od dawna odgrywa ważną rolę w naszej codziennej pracy. Naszym celem jest uświadamianie społeczeństwa w zakresie znaczenia podstawowych powiązań między osobistymi decyzjami i ich konsekwencjami dla innych ludzi, przyrody i naszej przyszłości.
Trzy nowe gry poszerzą obszar edukacji w zoo: „Kości dla przyszłości, której pragniemy” (gra w kości), „Układanie świata - zapobieganie upadkowi” (Jenga) i „WIDOKI Świata” (gra pamięciowa). Można w nie grać nie tylko w szkółce zoologicznej, instytucje edukacyjne mogą je także bezpłatnie wypożyczać.
Gry zostały opracowane przez RENN.mitte - jest to jedno z czterech regionalnych centrów sieci strategii zrównoważonego rozwoju w Niemczech. Sieć RENN zrzesza działaczy i inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju przekazującglobalne cele zrównoważonego rozwoju (SDG), łącząc dialog społeczny, umożliwiając wymianę doświadczeń oraz  dostarczając impulsów do zmian społecznych.

 Foto: www.renn-netzwerk.de
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
Greta Drozd

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5550zł 4.5800zł
usd USD 4.1500zł 4.1900zł
czk CZK 0.1640zł 0.1670zł

Kurs z dnia: 2020-04-01

Pogoda

booked.net