SKradziona tożsamość1Zarzut posłużenia się w trakcie legitymowania wyłudzonym na terytorium Francji dokumentem w postaci francuskiego paszportu usłyszał w sobotą cudzoziemiec, który przyleciał z Brukseli na wrocławskie lotnisko. Sąd zastosował wobec niego miesięczny areszt tymczasowy.

 

 


51-letni cudzoziemiec został wylegitymowany 13 lutego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej w Międzynarodowym Porcie Lotniczym we Wrocławiu-Strachowicach.
Mężczyzna okazał francuski paszport. Jak się jednak okazało w trakcie dalszych ustaleń dokument ten został unieważniony przez władze Francji, z uwagi na to, iż mężczyzna, który był w jego posiadaniu uzyskał go przedstawiając władzom francuskim fałszywe dokumenty.
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Wrocławia wszczęli postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. Cudzoziemiec podający się za obywatela Francji został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, odmówił składania wyjaśnień oraz odpowiedzi na zadawane pytania.
Do Sądu Rejonowego dla Wrocławia- Fabrycznej skierowany został wniosek o zastosowanie wobec cudzoziemca środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres jednego miesiąca.
NOSG

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5400zł 4.5500zł
usd USD 4.1600zł 4.2000zł
czk CZK 0.1660zł 0.1690zł

Kurs z dnia: 2020-04-10

Pogoda

booked.net