Certyfikat dla SP2 w LubaniuSzkoła Podstawowa Nr 2 w Lubaniu, od kilku lat uczestniczy w programie ,,Wybieram Wodę”, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Program „Wybieram wodę” ma na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. Edukacja z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu prowadzona jest również w kontekście prawidłowo zbilansowanej diety.

 

 

Co więcej, działania w ramach programu podkreślają rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Z uwagi na potrzebę ochrony naturalnych zasobów wodnych, jednym z kluczowych zadań projektu jest także propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania. 
W ramach programu ,, Wybieram Wodę”, w roku szkolnym 2019/2020, szkoła już zrealizowała cykl zajęć z uczniami, podczas których wszyscy wykazali się wiedzą i postawą, która budzi nadzieję ,że w przyszłości młodzi ludzie będą mądrze gospodarować zasobami wodnymi naszej planety.
SP2 w Lubaniu, otrzymało z tego tytułu Certyfikat, a odpowiedzialną za edukowanie uczniów w tym kierunku jest pani Wanda Czarnota, która wraz z uczniami edukacji wczesnoszkolnej od lat realizuje tego typu zajęcia prozdrowotne.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają w realizacji działań tego typu.
WCz.

Dodaj komentarz


Najnowsza Gazeta

300

Reklama

Repertuar kin

  1. .
  2. .
  3. .
  4. .

Zgorzelec

PoZa NoVa

 

Przerwa

 

 

 

 Bogatynia

Kadr

 

Przerwa

 

Lubań

Wawel

 

Przerwa

 

 

Görlitz

Filmpalast

 

Przerwa

 

 

next
prev

Kursy walut

KUPNO SPRZEDAŻ
euro EUR 4.5250zł 4.5400zł
usd USD 4.1600zł 4.2200zł
czk CZK 0.1640zł 0.1680zł

Kurs z dnia: 2020-04-09

Pogoda

booked.net